Цьому передував виграний грант на суму 100 тис євро від міжнародного німецько-швейцарського фонду GIZ.
Такий проєкт став реальністю завдяки співпраці спеціалістів інвестиційного відділу Ніжинської міської ради, фахівців Ніжинського водоканалу та німецького товариства міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Сам грант розрахований на будівництво мережевої сонячної електростанції для власного споживання електроенергії КП «Ніжинське управління водопровідно-каналізаційного господарства», інформує сторінка Ніжинської міськради.
Німецьке товариство міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH вже підтвердило наміри про будівництво сонячної електростанції у Ніжині, реалізація проекту розпочнеться найближчим часом.
Містяни та жителі регіону вітають цю технологічну ініціативу.
Тетяна Романова:
- Оце ви круті! 🙂
Вікторія Шкарупа:
- А як що до тепломереж? Їм би теж не завадили технології! Да і місту давно вже треба на "зелену енергію переходити. То буде дійсно круто!
Людмила Гомоляко:
- Дякую спеціалістам що працювали над проєктом і виграли грант. Можна вказати і прізвища спеціалістів, що постарались для міста.
Інесса Шаповалова:
- Молодці! Вітаємо! Це важливий проєкт для нашого міста, а особливо в нинішніх умовах сьогодення. Успіхів вам в реалізації поставлених завдань!
Але були і скептики.
Сергій Матика:
- Побачим чим це все скінчиться.
Галина Якименко:
- Чи є надія на здешевлення води?
Секретар міськради Юрій Хоменко у коментарях агенції Інтерфакс-Україна уточнив, що СЕС планується збудувати до початку весни.
Щодо роботи водоканалу в нинішньому опалювальному сезоні на час блекаутів то для потреб водоканалу місто закупило електрогенератори, завдяки чому воду під час відключення електроенергії повертають приблизно за годину.
В умовах війни також стоїть завдання забезпечити генераторами котельні, і наразі, є проблема із закупівлею генератора 600 кВт для теплопостачання.
"Гроші обсягом 9 млн грн виділені на виконкомі, і ми вже протягом місяця намагаємося його купити. Але високий попит, дуже проблематично. Постачальники відгукуються, але 2-3 місяці на доставку, коли нам потрібно фактично на вчора", - описав ситуацію Хоменко.
Крім того, у міськраді взяли на себе зобов'язання перевести щонайменше 70-80% електроспоживання водоканалу на автономні джерела.
Щомісяця водоканал споживає приблизно 120 тис кВт-год, що дуже відчутно для нашого міста. Будівництво СЕС вирішить проблему частково, адже КП забезпечує водою 70 тис абонентів.
"Час Чернігівський" писав про нові технології на Чернігівщині: