Як інформує сайт Менської міської ради, ця ініціатива передбачає чистку, дезінфекцію та облаштування 48 колодязів у 18 населених пунктах громади.
Громадська організація «Добрі ініціативи Менщини» (ГО «ДІМ») спільно з відділом економічного розвитку та інвестицій міської ради стали учасниками гранту в рамках проєкту ПРООН: «Підтримка Європейським Союзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування». Конкретніше щодо Мени це - «Покращення доступності та якості питної води на території Менської ТГ шляхом очищення та облаштування колодязів в населених пунктах громади».
«Розмір отриманого гранту складає $21 740.
Кошти вже надійшли. Йде підготовка до оголошення тендеру на закупівлю обладнання та матеріалів. А роботи по облаштуванню колодязів мають проводитись за участю жителів населених пунктів. Такі умови гранту», - коментують у міськраді.
Реалізація проєкту передбачає проведення чистки, дезінфекції та облаштувань з півсотні колодязів у майже двох десятках населених пунктах Менської громади.
Колодязі знаходяться у загальнодоступних місцях у селах та ними користується велика кількість споживачів. За підрахунками завдяки поліпшенню модернізованими водогонами зможуть користуватися близько 13 тисяч жителів громади.
В ході реалізації проєкту планується:
- демонтаж пошкодженого та монтаж нового колодязного кільця;
- повне відкачування води за допомогою придбаних насосів;
- механічне очищення стін та дна колодязя від нальоту, мулу, бруду, сміття, соляних відкладень, цвілі;
- обробка хлорним розчином стінок шахти колодязів;
- проведення дезінфекції колодязної води (хімічне чищення хлорним вапном);
- будівельні роботи з облаштування даху з дверцятами, встановлення лавки, огорожі, облаштування санітарної зони;
- облаштування конструкції для підйому води;
- ну і як підсумок, відбір зразків з очищеного колодязя та проведення його аналізу санітарно-епідеміологічною службою.
Загалом же, у травні робоча група міської ради (в її складі, зокрема, були представники Держпродспоживслужби в області та місцевого відділення Державної установи «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» по обстеженню колодязів по населених пунктах нашої громади). Учасники групи проаналізували розташування, технічний стан, відповідність нормам ДСанПІН, придатність чи непридатність для використання. Тоді обстежили понад 400 колодязів. Висновок - чи не всі вони потребували очистки та ремонту.
"Час Чернігівський" писав про добрі ініціативи у громадах: