У Куликівській громаді з 1 вересня усі школярі навчатимуться дистанційно

26 СЕРПНЯ 2022, 09:36

1568

З 1 вересня учні Куликівської громади навчатимуться дистанційно. На це є відразу кілька причин. Перш за все – це безпека дітей.

Також - неготовність або непридатність укриттів у навчальних закладах. Є проблеми з підвезенням школярів з сіл через втрату та відсутність шкільних автобусів.  

Однак і дистанційне навчання має невирішену проблему – наявність гаджетів та потужного інтернету, насамперед у селах громади.

"Не всі діти забезпечені гаджетами, інтернетом. не всі мають можливість навчатися. В школі є інтернет, вчителі мають можливість викладати предмети, але деякі дітки позбавлені такого права і не мають такої матеріально технічної бази. 50% не забезпечено. Приміром, багатодітна родина має один комп’ютер на всю родину, один виходить на урок, інші не мають такої можливості", - каже Юлія директорка школи із Куликівки.

Хоча в Куликівській громаді і вирішили навчатися дистанційно, та все одно розглядають можливість проводити очне навчання, хоча б раз на тиждень з основних предметів.

"Ми перш за все дбатимемо про безпеку дітей і але не забуватимемо, що діти не мають втратити комунікаційних і навчальних навичок. Тому ми схиляємося з безпекових питань до дистанційного навчання, але директорам доведено завдання, щоб вони щотижня зустрічалися з класами первинної ланки. І будуть проводити мінімально навчання, уроки", - розповіла Юлія Постернак, голова Куликівської громади.

Допомогти облаштувати укриття та придбати шкільні автобуси – одна з першочергових задач, як місцевої, так і обласної влади, каже начальник Чернігівської військової адміністрації В’ячеслав Чаус, який ознайомився з ситуацією в освіті Куликівської громади. Для вирішення проблем залучатимуть міжнародних партнерів.

"Наші заклади  не були готові коли будувалися до загроз ракетних ударів. Ми оглянули три об’єкти укриття, з них є у задовільному стану, два потребують попрацювати. Ворог назавжди у майбутньому маємо бути готовими щоб діти були у безпеці", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

Наразі в прикордонних громадах Чернігівщини школярі навчатимуться дистанційно. В інших – все залежатиме від наявності укриттів, а також рішень батьків та педагогів.

Крім того, форма організації освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального року в залежності від безпекової ситуації.

Читати також: Є укриття: у  Носівській громаді більшість учнів зможуть піти навчатися у школи з 1 вересня

Схожі новини

Препарат чернігівських науковців підкорює Австрію

15 КВІТНЯ 2024, 09:46

Автівка підірвалась на міні у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:48

Менше обстрілів, більше ворожих дронів: ситуація у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:19

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

ТОП-переглядів