У Коропі дбають про благоустрій попри окремих несвідомих містян

13 ЧЕРВНЯ 2022, 09:58

1258

У Коропі дбають про благоустрій попри окремих несвідомих містян

Фото із відкритих джерел

Ворог пішов з Чернігівської області, залишивши по собі руїни у містах і селах. Нас, Дякуючи Богу і Збройним силам, війна зачепила не так сильно. Нас не обстрілювали.  Ми опинилися у тилу ворога.  Ще коли чернігівську землю топтав чобіт агресора, у Коропі почали займатися благоустроєм. Тоді, коли у  місті-герої Чернігові щодня зривалися об’єкти в інфраструктури, садки, школи, лікарні, у Коропі вже на повну працювали комунальники. Тоді, перебуваючи у шоковому стані від війни, багатьом  думалося: «І для чого вони ото все прибирають, війна ж».  Але такі вже ми, українці, не дивлячись ні на що, хочемо чистоти у нашому домі.

Короп навесні знову причепурився. Комунальне підприємство «Благоустрій» працювало на повну. Вигрібали парки, вивозили сміття, обпилювали дерева.  У містечку знову висадили  клумби. Цього року селищна рада не змогла закупити сортові квіти, адже і грошей у бюджеті зменшилося, і казначейство не пропускає ці кошти, але установи і організації самі за власний кошт впорядкували клумби, які невдовзі  зацвітуть  пишним цвітом. Коропська селищна  рада встановила у  центрі  містечка нові лавочки, аби людям було де відпочити.

Але є у нас ще проблеми. Нещодавно у  одній із коропських соцмереж зявилося відео,  як один несвідомий чоловік автомобілем вивозив  сміття  прямо у ліс.  Що і казати,  далеко нам до Європи, є такі люди,  які не дбають про чистоту навколишнього середовища. Сьогодні Коропська селищна рада разом з поліцією докладає зусиль, аби виявити порушника і притягнути його до відповідальності.

Пояснює  директор КП «Благоустрій Володимир Зуй:

Шкода, але до цього часу далеко не всі юридичні та фізичні особи Коропської громади мають договори на вивезення  сміття. Пояснюють це аргументами типу: «У мене немає сміття», «Власне сміття я сам утилізую», «Вивожу сміття на полігон власним транспортом». Хочеться наголосити, що згідно з чинним законодавством України власник або винаймач, користувач, зокрема орендар, джерел утворень побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами, відповідно до норм утворення побутових відходів та затверджених тарифів на відповідні послуг.

Пройшли ті часи, коли сміття безкарно вивозилось мешканцями громади і юридичними особами у місцеві лісопарки, створюючи таким чином стихійні сміттєзвалища. Кожен громадянин та суб’єкт господарювання, який сумлінно виконує Закони України, зобов’язаний мати підписаний договір з комунальним підприємством на вивезення твердих побутових відходів.

За відсутності договору на поводження з побутовими відходами та відсутності оплати за надані послуги ˗ юридична чи фізична особа буде притягнута до відповідальності.  Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів, що тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Що стосується організації збирання та вивезення побутових відходів, то КП «Благоустрій» повідомляє, що на території громади встановлені металеві контейнери для збирання ТПВ та контейнери – «сітки» для збирання пластику. Частина фізичних та юридичних осіб виносять ТПВ та пластик саме в ці контейнери, які підприємство вивозить кожної п’ятниці з 8.00 до 17.00. Проте є частина території, на якій контейнери не встановлені.

Керівником підприємства прийнято рішення щодо виготовлення додаткових контейнерів власними силами. Тому поступово підприємство намагатиметься встановити контейнери на всій території Коропської громади.

Тій частині населення та установам і організаціям, які не мають контейнерів, КП «Благоустрій» пропонує вивіз сміття безконтейнерним способом. Збирання та вивіз побутових відходів за даною схемою відбувається двічі на місяць у першу та останню п’ятницю поточного місяця.

Ми маємо разом зробимо нашу громаду ще чистішою та чепурнішою, адже громада ˗ це наш спільний дім, в якому жити нам і нашим дітям, тож збережемо довкілля для прийдешніх поколінь! – каже голова Коропської селищної ради Володимир Куніцин.

Джерело: Людмила Ковальчук, "Нові горизонти" від 9 червня 2022 року

* * *

Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США України. Матеріали, підготовлені у рамках проекту, є відповідальністю ГО «АРЗМІ».

Схожі новини