У Холмах звільнилася єдина листоноша, у Семенівці теж лишилися лічені поштарки

16 ВЕРЕСНЯ 2023, 12:43

3661

У Холмах звільнилася єдина листоноша, у Семенівці теж лишилися лічені поштарки

Листоноша Валентина Кубрак

Єдина в селищі Холми листоноша 56-річна Валентина Кубрак звільнилася у вересні цього року. Жінка відпрацювала 31 рік на пошті, звільнилася, зокрема, і через непосильний обʼєм роботи: пані Валентина переконана, що одній людині обслуговувати такий великий населений пункт нереально. Тим паче, ще й за мінімальну платню.

Ще донедавна в Холмах, де проживають 2619 жителів, працювали 4 листоноші. Практично за рік трьох скоротили: спочатку в травні 2022 двох листонош, а в червні 2023-го — ще одну, повідомляє портал. На все селище була одна Кубрак. Утім, і вона не витримала: написала заяву на звільнення. І звільнилася, відпрацювавши належні два місяці.

У Холминській селищній раді стурбовані такою ситуацією, та вплинути на неї не можуть. Селищний голова Василь Чеботарь 25 липня звернувся листом щодо недопущення скорочення працівників поштового відділення до директора з розвитку мережі Чернігівського регіону АТ «Укрпошта» Олександра Бородавка. Цей лист підписали 411 холминців, які вважають, що рішення про оптимізацію в умовах війни є невчасним і лише підвищить рівень соціальної напруги серед населення.

Однак, холминці отримали формальну відповідь.

3 серпня директорка Департаменту клієнтської підтримки Тетяна Васянович надала відповідь. Холминська селищна рада розмістила її на своїй сторінці в ФБ, де можна ознайомитися з повною версією.

У листі, зокрема, повідомляється, що АТ «Укрпошта» не є державним підприємством і не утримується за бюджетні кошти. Товариство самостійно визначає планову кількість відділень поштового зв’язку та чисельність працівників у такому обсязі, щоб покривати витрати й забезпечувати рентабельність. Ключовим у визначенні кількості штатних працівників (операторів чи листонош) у кожному відділенні поштового зв’язку є обсяги роботи та попит населення в отриманні тих чи інших видів поштових послуг.

Також у листі зазначено, що «за повідомленням відповідального структурного підрозділу, на території селища Холми надається повний спектр послуг поштового зв’язку, відділення працює згідно зі встановленим графіком».

Однак чому в Холмах Укрпошта передбачила лише одну листоношу — ані слова. Тільки натяк на «неефективні процеси».

«Ситуація вимагає від Укрпошти швидких кардинальних змін, які зроблять її міцнішою та кращим місцем і для працівників, і для клієнтів. Не будемо витрачати ресурси на неефективні процеси — зможемо ще більше підняти зарплати персоналу Укрпошти».

Щоправда, місцеві жителі говорять, що холминська листоноша Валентина Кубрак отримувала за свою важку працю мінімальну зарплатню.

Трохи більше світла на загальну картину скорочень у підприємстві змогли коментарі прес-служби на сторінці гендиректора Ігоря Смілянського. Там зазначили, що:

«…скорочення штату – це оптимізація процесу надання послуг та перегляд ефективного виконання обов’язків та їх контролю. Під час приймання рішення враховувалися всі можливі чинники, а саме: кількість населення, що обслуговує відділення, обсяги завантаженості працівників, територія обслуговування.

Незважаючи на скорочення Укрпошта продовжує та надаватиме послуги відповідно до стандартів та правил незважаючи на кількість працівників у відділенні. Вибачте за незручності», - відписалися комунікаційники підприємства.

Із листа Укрпошти на громаду

Начальниця відділення поштового зв’язку Олена Деньгуб про щомісячні обовʼязки місцевої листоноші: розносити пенсії 234 людям і доставляти 2094 квитанції. Також пані Кубрак рознесла у серпні 92 отримувачам соціальні виплати (це без субсидій на газ), 199 листів і 3223 примірники друкованих видань.

Станом на 14 вересня із посиланням на Олену Деньгуб, вакансія листоноші досі не заповнена. Ніхто навіть не цікавився.

Новина про дефіцит листонош миттєво стала вірусною. Чернігівці з різних куточків обговорюють проблему.

Тетяна Самойленко:

- Оце дожились,скоро наші Холми будуть як забутий Богом хуторець, а вони сидять собі по містах, папірці перекладають, нікому село не болить, добре хоть аптеку відкрили, бо за найменшим у район біжи, бо їхать нічим.

Юлія Шафаренко:

- Куди б не зверталися, про людей ніхто не думає. Скоро і це зачинять і дадуть авто, щоб розвозити пенсії немобільним групам, а решта - чекайте під поштою у визначені години роботи, сходьтеся з усіх кінців і догадайтеся, чи буде мені сьогодні пенсія чи наступного разу йти, ноги вбивати.

Наталія Курицька:

- Пропрацювала на пошті 11 років, вийшла на пенсію  за 15 днів до початку вторгнення, звільнилась через 4 місяця, остався прикрий осадок від керівництва. Соромно за них, так не цінувати роботу листонош …

Інна Кандиба:

- Хай дадуть хорошу зарплату, то листоноша залишиться. А за 7 тисяч хай працює Смілянський

Юлія Солохненко:

- Очевидно, "Укрпошті" вкотре треба шукати листоношу на батарейках - щоб і в спеку, і в лютий мороз бігала від хати до хати з торбою газет та мішком грошей без охорони. Щоб за день відвідала кожен дім та запхала в кожні двері по газеті, щоб виконала дебільний план "фірми" і реалізувала людям кільку, пряники, марки чи ще якусь фігню, яку треба увесь день тягати по селу на горбу. Щоб пробиралася через замети в сусідні села все з тими ж торбами. Щоб працювала за мінімалку, не хворіла, не ходила в декрет, не просила надбавку, реалізовувала понаднормово весь асортимент товарів "фірми", давала рекламу всім виданням на світі та мала по 10 підписок газет та журналів на людину! Укрпошта, ви там ох**ли??? Та на тих листонош треба було молитися, бо саме вищезазначеним вони й займалися щодня, а ви отак з працівниками! А відписку ж надряпали щодо скорочення та реформування - шедевральний твір на вільну тему!

Михайло Пчела:

- А смілянський  каже, що все в шоколаді, мабуть, бреше.

Володимир Новик:

- Михаил Пчела так він каже правду. У нього все в шоколаді

Анатолій Власенко:

- Наслідки недолугої реформи керівництва "Укрпошти". Ця ситуація в деякій мірі зачепила і Семенівку (залишилось три поштарки).

Джерело: портал «Сусіди.City»

"Час Чернігівський" писав про прикордонні громади Чернігівщини:

Схожі новини

Як вибрати дитячу коляску: все, що потрібно знати батькам

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:42

У військо пішли 46 в'язнів Менської виправної колонії

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:13

У ТЦК в Чернігівській області змінились контактні телефони

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У громаді на Чернігівщині жителів прикордоння заселяють у модульні будиночки

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:17

Фото

У Чернігові інноватори виготовляють накладки на протези і переробляють пластик

25 ЧЕРВНЯ 2024, 15:18

Цивілізована вбиральня запрацювала у прикордонній громаді. Містяни відгукуються по-різному

25 ЧЕРВНЯ 2024, 14:12

Ексчиновниця Чернігівської ОДА планує стати професійним кармологом

25 ЧЕРВНЯ 2024, 12:38

ТОП-переглядів