У сновській лікарні буде відділення для тяжкохворих

04 ВЕРЕСНЯ 2023, 13:10

2177

У сновській лікарні буде відділення для тяжкохворих

Лікарня у Сновську

Пакет на відкриття стаціонарного паліативу підписаний.

— На базі інфекційного відділення буде стаціонарний паліатив, — повідомляє Ірина ЯКУБОВСЬКА, генеральна директорка Сновської центральної районної лікарні. —  Це відділення для невиліковних. Щоб зменшити страждання. Там знеболюватимуть, доглядатимуть. І слово добре скажуть, психологічно підтримають.

Це перший  рік, коли ми уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на стаціонарний паліатив. Мобільний паліатив у нас з минулого року. Це поліклінічна допомога, коли до хворого їдуть додому. От і сьогодні виїжджали дві медсестри до пацієнта. Зробили кардіограму, кров на аналіз взяли. Це безплатно. Оплачує служба здоров’я, тобто держава.

Відділення стаціонарного паліативу дуже затребуване. Населення старішає, а в багатьох з нашої громади діти за кордоном — у росії, білорусі, європейських країнах. От і потребують самотні і паліативної допомоги, і соціальних послуг. Багато онкохворих. Є із соціальними проблемами. Є пацієнт, який уже рік у лікарні. У нього немає навіть паспорта. Його ж нікуди не подінеш — жива людина. Є такі, яким треба  оформлятися в будинки-інтернати, вони в нас і по місяцю, і по два. Тобто, це відділення перспективне.

— Якщо воно на базі інфекційного, куди звертатися із заразними хворобами?

— Зараз лаштуємо п’ять ліжок для інфекційних хворих. Наш лікар, кардіолог Сергій Станішевський, пройшов курси інфекціоніста.

Потреба в інфекційних ліжках завжди є. Часто турбують розлади кишківника, туберкульоз. Для туберкульозних хворих хоча б тимчасово потрібен наш стаціонар. Бо не відразу можна потрапити в обласний заклад, у Чернігів. Ми домовляємося, але доводиться і тиждень, і два чекати.

Уже працюють

Відділення паліативної допомоги є майже у всіх районних/міських лікарнях. Наприклад, у Мені, Срібному, Городні, Ніжині, Ріпках, Новгороді-Сіверському.

— Чотири-п’ять ліжок виділяємо для паліативних хворих, — розповідає Микола ДІДЕНКО, генеральний директор Срібнянської центральної лікарні. — Є й амбулаторна паліативна допомога. Мобільна бригада виїжджає спеціальним транспортом і обслуговує онкохворих та інших невиліковних на дому.

— Років два як існує відділення паліативної допомоги, — говорить Юрій КОРОБКО, медичний директор Городнянської міської лікарні. — Це шість ліжок на базі інфекційного. Інколи, залежно від специфіки хвороби, пацієнти лежать у хірургічному, терапевтичному.   

— Пакет на надання паліативної допомоги підписаний з Нацслужбою у 2022 році, — відмічає  Олександр ФРОЛОВ, генеральний директор Ріпкинської центральної районної лікарні. — 10 ліжок стаціонарного паліативу. Мобільний розвиваємо як можемо. Багато людей потребують.

— З цього року є,— повідомляє Володимир ЧЕРНЕНКО, заступник медичного директора Ніжинської міської лікарні імені Галицького.

— Так само, з цього року, — сказали Оксана ЧЕРНЕНКО, генеральна директорка Новгород-Сіверської центральної районної лікарні імені Буяльського, та Олександр ДЄМІДКІН, медичний директор Сосницької лікарні. Ліжка то додаються, то зменшуються.

— Немає, але буде, — планує Вячеслав ПРИЛІПКО, генеральний директор Козелецької лікарні інтенсивного лікування.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

Порозкривало клітки, повитягувало і подушило кролів. Знову чупакабра?

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:28

ТОП-переглядів