У громаді на Чернігівщині гроші на птицю, теплиці, насіння даватиме «Червоний Хрест»

20 КВІТНЯ 2024, 09:30

6230

У громаді на Чернігівщині гроші на птицю, теплиці, насіння даватиме «Червоний Хрест»

У громаді на Чернігівщині гроші на птицю, теплиці, насіння даватиме «Червоний Хрест»

Днями представники Міжнародного Комітету «Червоного Хреста» приїхали на Сновщину. Вони зустрілися зі старостами прикордонних округів, котрі самі обрали для надання гуманітарної допомоги та підтримки підсобного сільського господарства.


- Жителі сіл, розташованих на відстані до 10 кілометрів від кордону (Хрінівка, Гірськ, Піщанка, Жовідь, Млинок, Гута Студенецька, Сальне), мають право зареєструватися на один з видів допомоги. А саме: грант 10 тисяч гривень на купівлю птиці або кормів; отримання наборів для вирощування овочів у відкритому грунті (бочка на 300 літрів, система крапельного поливу, насіння, інструменти тощо); продуктові та гігієнічні набори на три місяці кожному, — радіє за земляків 38-річна Вікторія ГЛАДЧЕНКО, головний спеціаліст з питань комунальної власності відділу ЖКХ, архітектури, містобудування та транспорту Сновської міської ради, співпрацює з різними благодійниками. — Подавати заявку можуть всі, хто фактично проживає в цих селах, в тому числі внутрішньо переміщені особи (ВПО). З одного двору — одна заява.

Для тих, хто мешкає на відстані від десяти до сорока кілометрів від державної межі (Кучинівка, Нові Боровичі, Старі Боровичі, Гвоздиківка, Петрівка, Тихоновичі, Софіївка, Іванівка, Глибокий Ріг, Тур`я, Лука, Селище), передбачено інший проєкт. Пропозицій дві: теплиця розміром три на десять метрів, система крапельного поливу (шланги, розпилювачі, бочка на 500 літрів, насіння тощо) або грант 20 тисяч гривень на насіння, добриво та дрібну техніку. (Грант — це безповоротна грошова допомога - авт.)

— На цю допомогу мають право зареєструватися ті, у кого місячний дохід  не більше 6100 гривень на кожного члена родини. Багатодітні сім`ї; одинокі батьки; родини, які мають у сім`ї осіб з інвалідністю; малозабезпечені; власники домогосподарств, чиє майно пошкоджене внаслідок російської агресії; родини загиблих (померлих) захисників, поранених військових, зниклих безвісти, полонених. А також ті родини, вік всіх членів яких 50-60 років і вони не мають доходу.

Допомога  надаватиметься з розрахунку одна заявка на одне домогосподарство для тих, хто фактично проживає у селах.

Подання анкети не є гарантією отримання гуманітарної допомоги. Благодійники самі вирішать, кому її надати, після всіх перевірок. Допомогу вони привезуть. Гроші надійдуть на рахунки заявників або будуть передані через «Укрпошту» тим, хто не має рахунків у банку.

Для звітності за використання грошової допомоги у власника домогосподарства мають бути всі чеки або розписки про придбання товарів.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

"Час Чернігівський" писав про таке: Багато запитів з фронту: чернігівські волонтери на ярмарку збирали кошти для ЗСУ

Схожі новини

Суди за неявку по бойовій повістці: зібрали деякі приклади по Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 16:56

Військові повідомили деякі подробиці щодо вибуху в Чернігові 25 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 14:29

Герою назавжди 22, єдина дитина в родині: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України

26 ТРАВНЯ 2024, 13:54

«Коли почало бахкати — тривоги не було, але я увімкнула сирену". Стріляли з РСЗВ

26 ТРАВНЯ 2024, 12:21

Подружжя вчителів із Чернігівщини власноруч збирає дрони

26 ТРАВНЯ 2024, 11:22

Ворог обстрілював найпівнічніші громади Чернігівщини: ситуація на ранок 26 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 08:19

Трьох загиблих бійців ЗСУ поховали на Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 00:31

ТОП-переглядів