Василь Горбенко добивався, щоб у Дорогинській амбулаторії (Ічнянська громада) з’явилася сімейна лікарка. І добився.
Василь Горбенко з села Андріївка, що на Ічнянщині, два роки добивався, щоб у Дорогинській амбулаторії працювала лікарка.
— І добився, — радіє Василь Іванович. — з 2 січня в Дорогинській амбулаторії працює Олександра Мотренко. Переїхала в Ічню зі Срібного. До батьків. Влаштувалася тут на роботу. Вони хотіли в Гмирянку вперти (в Гмирянську амбулаторію). А мій рідний брат з її батьком учився. Це вплинуло. Та й політав я по всіх інстанціях, щоб призначили до нас.
У руках Василь Горбенко тримає купу паперів — переписку з начальством. Від обласного до столичного. Писав депутатам Верховної Ради. У Міністерство охорони здоров’я. В обласну раду. В управління охорони здоров’я.
Василя Горбенка підтримало підписами 410 земляків. Із сіл Андріївка, Бакаївка, Безбородьків, Комарівка, Дорогинка, Припутні, Томашівка, Синдаревське, Валентіїв: «Просимо прислати сімейного лікаря».
— Переписка тривала майже два роки, як попередня лікарка утекла за кордон, — розказує Василь Горбенко. — Люди звернулися до мене: «Ти був депутатом села, знаєш куди їхати, куди писать».
Відправити один лист коштувало від 48 до 60 гривень. Скільки всього витратив на пересилку, не рахував. Брав з 2200, з допомоги, яку (тричі по 2200) отримав після військових дій на Чернігівщині.
«Василь Горбенко зі свого боку сприяв, ми — зі свого»
Володимир Балабай, генеральний директор, теж старався
— Василь Горбенко зі свого боку сприяв, ми — зі свого, — додає Володимир Балабай, генеральний директор Ічнянського центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). — Спільними зусиллями знайшли. Нам пощастило.
У Дорогинці не було лікаря з початку війни. Віта Остапець, яка працювала в місцевій амбулаторії, виїхала за кордон. Вона не звільнялася. У штаті без збереження заробітної плати — може, ще повернеться.
За її відсутності в Дорогинку раз на тиждень приїздили лікарі Ічнянської міської лікарської амбулаторії. Так було до нового року.
З нового року пацієнти отримали можливість укласти декларації з Олександрою Мотренко. Вона приймає два дні в Дорогинці, три — в Ічні.
В Дорогинському медичному окрузі робота командна. Лікар працює разом з Оленою Лабузько, медсестрою, яка в Дорогинці щодня. В інших селах — разом з фельдшерами з Бакаївки, Томашівки, Андріївки.
Плануються для стареньких та інвалідів виїзди з Дорогинки по всіх фельдшерських пунктах. Щоб не їхала людина з особливими потребами в Ічню без підстав. А щоб лікувалася в домашніх умовах під наглядом фельдшера.
- Машина у нас є — ВАЗ 2107. Є водій на пів ставки. Цього достатньо. Пів дня — виїзди. Пів дня прийом в амбулаторії. Раніше це був просто великий житловий будинок. Переробили. Кабінет для лікаря, для маніпуляцій, ванна, туалет. Як амбулаторія відповідає всім вимогам.
— На Ічнянщині є ще вакансії сімейних лікарів?
— У Гмирянці амбулаторія без сімейного лікаря. В Монастирищі помер, теж відкрита вакансія. У Гмирянку і Монастирище приїздять лікарі з Ічні раз на тиждень. І в Ічнянській міській лікарській амбулаторії потрібні і сімейний лікар, і педіатр.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара Кравченко. Фото автора.
"Час Чернігівський" писав про таке: 12 порад як покращити здоровʼя не в поліклініці, не в лікарні, а вдома