У Гомелі згадали, що у Чернігові не буде ялинки, але вирішили робити вигляд, що війни не існує

Лис 17, 12:52

857

У Гомелі згадали, що у Чернігові не буде ялинки, але вирішили робити вигляд, що війни не існує

Монтаж ялинки у Гомелі

У другому за величиною місті білорусі почали встановлювати міську святкову ялинку. Як пише місцеве видання «Штодзень Гомель», попри складну психологічну та економічну обстановку - у місті і в цілому в країні через засилля російських військових та постійні обстріли українських територій - у рб хочуть робити свято і закривають очі на війну та санкції.

Заввишки святкова споруда буде 31,5 м, монтуватимуть її щонайменше 2 тижні.

При цьому, «Штодзень» звернув увагу, що у сусідньому Чернігові ялинки не буде через війну.

«Поки в білоруському обласному центрі встановлюють ялинку, начебто поруч нічого не відбувається, у сусідньому українському місті Чернігові через війну від міської ялинки вирішили відмовитися. Як повідомляється на офіційному веб-порталі Чернігівської міської ради, «традиційних новорічних та різдвяних свят із встановленням ялинки, «казкового містечка», фуд-зони та великої сцени на Червоному не буде. Площа цього року». Натомість буде лише невелика святкова локація для дітей», - пише «Штодзень».

Однак гомельська міська влада намагається зробити вигляд, що війни поблизу немає, підмічають білоруські опозиційні журналісти.

У 2001 між Гомелем і Черніговом був підписаний Договір про дружбу і взаємодопомогу. Тривалий час міста вважалися побратимами, цьому не стало на заваді російська агресія на Сході країни. Однак у 2022 через те, що з території білорусі на територію Чернігівщини відбулося повномасштабне вторгнення російської армії, окупація регіону тривала аж до середини квітня. Відтак, Чернігів розірвав братерські стосунки з Гомелем через те, що білорусь стала плацдармом для російських військ та зброї.

Нагадаємо, що очільник управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук коментував причини відмови від святкових урочистостей - війна, дефіцит електроенергії внаслідок обстрілів та етичні міркування.

«Нині час для інших форматів… треба мислити сьогодні мікрорайонами. Чому? Тому що більшість людей і дітей проживають у мікрорайонах, - пояснив  чиновник.

"Час Чернігівський" писав про виставку: На Михайлівській площі виставили захоплену техніку, яка навесні в’їхала на північ України з Гомельщини.

Схожі новини

Вiдео

Є шанс врятувати Ялівщину від забудови: чи дослухається мерія Чернігова?

Лют 08, 23:37

Скільки мільйонерів у Чернігові?

Лют 08, 18:18

Майбутня педагогиня із Прилук вчинила спробу самогубства

Лют 08, 16:06

Четверо загинули, а Сергій вижив. Про мати-суддю, яка розшукує сина. Анонс «Вісник Ч» на 9 лютого

Лют 08, 15:25

Вiдео

Веломайстер Євгеній Плакса полагодив сотні велосипедів для медиків, волонтерів та соцпрацівників Чернігівщини

Лют 08, 14:35

Чилійський архітектор презентував концепцію відновлення Будинку культури в Іванівці

Лют 08, 13:51

Угоди тижня: новий міст через Десну та утримання доріг у Чернігові

Лют 08, 13:17

ТОП-переглядів