У Гомелі згадали, що у Чернігові не буде ялинки, але вирішили робити вигляд, що війни не існує

17 ЛИСТОПАДА 2022, 12:52

1280

У Гомелі згадали, що у Чернігові не буде ялинки, але вирішили робити вигляд, що війни не існує

Монтаж ялинки у Гомелі

У другому за величиною місті білорусі почали встановлювати міську святкову ялинку. Як пише місцеве видання «Штодзень Гомель», попри складну психологічну та економічну обстановку - у місті і в цілому в країні через засилля російських військових та постійні обстріли українських територій - у рб хочуть робити свято і закривають очі на війну та санкції.

Заввишки святкова споруда буде 31,5 м, монтуватимуть її щонайменше 2 тижні.

При цьому, «Штодзень» звернув увагу, що у сусідньому Чернігові ялинки не буде через війну.

«Поки в білоруському обласному центрі встановлюють ялинку, начебто поруч нічого не відбувається, у сусідньому українському місті Чернігові через війну від міської ялинки вирішили відмовитися. Як повідомляється на офіційному веб-порталі Чернігівської міської ради, «традиційних новорічних та різдвяних свят із встановленням ялинки, «казкового містечка», фуд-зони та великої сцени на Червоному не буде. Площа цього року». Натомість буде лише невелика святкова локація для дітей», - пише «Штодзень».

Однак гомельська міська влада намагається зробити вигляд, що війни поблизу немає, підмічають білоруські опозиційні журналісти.

У 2001 між Гомелем і Черніговом був підписаний Договір про дружбу і взаємодопомогу. Тривалий час міста вважалися побратимами, цьому не стало на заваді російська агресія на Сході країни. Однак у 2022 через те, що з території білорусі на територію Чернігівщини відбулося повномасштабне вторгнення російської армії, окупація регіону тривала аж до середини квітня. Відтак, Чернігів розірвав братерські стосунки з Гомелем через те, що білорусь стала плацдармом для російських військ та зброї.

Нагадаємо, що очільник управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук коментував причини відмови від святкових урочистостей - війна, дефіцит електроенергії внаслідок обстрілів та етичні міркування.

«Нині час для інших форматів… треба мислити сьогодні мікрорайонами. Чому? Тому що більшість людей і дітей проживають у мікрорайонах, - пояснив  чиновник.

"Час Чернігівський" писав про виставку: На Михайлівській площі виставили захоплену техніку, яка навесні в’їхала на північ України з Гомельщини.

Схожі новини

Вiдео

«Плита висіла над головами і могла кожну хвилину впасти», - рятувальник Артем Лисенко про порятунок людей після ракетного удару

26 КВІТНЯ 2024, 20:11

«Тільки вперед і ні кроку назад!» – девіз загиблого захисника, йдеться у петиції про присвоєння звання Героя

26 КВІТНЯ 2024, 19:38

У громаді на Чернігівщині хтось обкрадає дитячу могилу

26 КВІТНЯ 2024, 18:02

"Нас було 360. До сьогодні дожили близько 30": ліквідатор аварії на ЧАЕС розказав про роботу на даху зруйнованого реактора і наслідки опромінення

26 КВІТНЯ 2024, 17:17

Громада Чернігівщини збільшує суми допомоги для ТрО та ЗСУ - до 54,5 млн грн

26 КВІТНЯ 2024, 16:14

Хлібзавод на Чернігівщині везе товар навіть в обстрілюване прикордоння

26 КВІТНЯ 2024, 15:09

У ТРЦ «Hollywood» звітують: купівельні настрої в регіоні пожвавилися

26 КВІТНЯ 2024, 14:03

ТОП-переглядів