Таку цікаву новину повідомили користувачам зі сторінки Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Там на території Чорнобильського заповідника (в околицях Луб’янки) помічений новий для Полісся вид великих хижих ссавців – шакал.
Це тварина з сімейства псових, представник роду вовків. Він і схожий на вовка, проте голова не така лобаста, морда вужча, більш загострена, та й розміри менші.
Є падальником, активно адаптується до антропогенного ландшафту, завдяки чому на початку ХХІ століття розширив свій ареал.
«І, як бачимо, аж до зони відчуження. У більшості народів образ шакала – негативний, оскільки він уособлює боягузтво, нахабність, злодійкуватість і навіть підлість. Однак для природи – це ще один вид тварин, що має право на життя, особливо, якщо сам його активно виборює», - зауважують фахівці заповідника.
Інша справа, як з часом поведе себе популяція цього хижака (якщо він зуміє закріпитись і розмножитись на заповідній території)? Кому стане конкурентом чи загрозою?
Шакалячі сліди й раніше були помічені в Заповіднику. Лапка цієї тварини компактна, а між подушечками майже нема проміжків. Тепер спостерігали і самого хижака.
«Цей новий гість – тимчасовий чи вже назавжди? Поки невідомо», - ставлять риторичне запитання біологи.
Фото шакала з відкритих джерел, слідів – Сергія Жили
Користувачі під фото кажуть: шакала у запровіднику помічали й раніше.
Художник, який живе у зоні відчуження і пише під ніком Чудіщє Болотне додає:
- Він ще 3 роки з'явився в наших краях, але щось в цьому році його не бачив, мабуть, пару не знайшов чи місцеві нового конкурента не прийняли в своєму харчовому ланцюжку.
Катерина Фенсом:
- Так цікаво. Як нові види тварин з'являються на території заповіднику, адже мають подолати багато кілометрів, пройти мабуть населеними пунктами.
Так розумію, це поодинокі тварини.
Джерело: Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
"Час Чернігівський" писав про таке: