Першого березня фахівці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника розпочали обліки птахів водно-болотних угідь на водоймі-охолоджувачі ЧАЕС, інформує сторінка відомства у соцмережах.
Цього дня тут, на ополонках, з’явились перші пернаті. Побільшало диких качок і лебедів обох видів. До крижнів приєднались чирянка велика, свищ, шилохвіст, крех великий та гоголі.
В наступні дні науковці спостерігали, і фіксували звісно, за крехом малим, чирянкою малою, журавлем сірим, гускою білолобою, куликом-набережником.
На градирні вдалося сфотографувати (фото Сергія Домашевського) рідкісну сову – пугача звичайного.
Також фахівці зафіксували 11 орланів: дехто сидів на кризі, хтось грався у повітрі.
Ті орлани, що будували гніздо в листопаді 2021, і заповідник про це також тоді викладав інформацію, вже мають яйця. Самиця сидить на гнізді.
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник – одне з небагатьох місць, де зростає популяція орлана-білохвоста. Тут проживає до 20 пар цих хижих птахів. Білохвости, що гніздяться в Україні, вважаються осілими. Кочівлю та міграціям схильні молоді птахи. Дорослі цілий рік тримаються на своїх гніздових територіях та на околицях.
Символ Америки, білоголовий орлан (Haliaeetus leucocephalus) деякими дослідниками вважається підвидом орлана-білохвоста. Ці два види орланів дуже близькі. А ще орлан - можливо, один з найдавніших родів живих птахів. Найдавніша частина кістки, знайдена в Єгипті, датована близько 33 млн років.
Помітили у заповіднику й молодого беркута, який кружляв вдалині. Добре мігрують жайворонки польові.
Як уточнюють у коментарях біологи, беркут - не властивий нашій місцевості. Він гніздиться тільки в Карпатах і то в кількості 5-7 пар. У Чорнобильському заповіднику буває прольотом.
"Час Чернігівський" писав про звірів, які населяють Чорнобильську зону: