Попри війну та економічні виклики питання Ялівщини і її перспектив забудови не втрачає своєї актуальності в Чернігові.
Зокрема, юрист та активіст Олександр Гашпар повідомив, що на сесію Чернігівської міської ради перед Новим роком знову хочуть винести розгляд забудову частини території регіонально-ландшафтного парку «Ялівщина». Але тепер - під виглядом будівництва і обслуговування «об‘єктів рекреаційного призначення».
«Комусь 3,5 гектара землі в Ялівщині не дають спокою навіть в умовах воєнного стану. В листопаді минулого року вони хотіли прибрати собі в руки територію колишнього "будинку колгоспника" під будівництво і обслуговування будівель громадської забудови, а тепер, коли ця територія увійшла в РЛП "Ялівщина" і коли розробився план зонування РЛП, вони повторно виносять на сесію питання щодо цих 3,5 гектарів, але тепер під будівництво і обслуговування об'єктів рекреаційного призначення. Назви об'єктів змінюються, задуми - ні...», - коментує юрист.
Даний пункт значиться у проєктах рішень сесії міської ради під назвою «Про надання дозволів на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічних документацій із землеустрою юридичним та фізичним особам».
Пост Олександра Гашпара викликав жваве обговорення у соцмережах.
Депутат обласної ради Галина Логвиненко зазначила:
- На профільній комісії обласної ради ми більшістю голосів підтримали винесення питання про погодження плану зонування на розгляд сесії, не дивлячись на антагоністичну позицію представника міської ради, але з якоїсь невідомої причини це питання було знято з порядку денного після засідання президії. Тепер і причина зрозуміла.
Олександр Гашпар:
- Галина Логвиненко, совпаденіє...не думаю.
Активіст та у минулому депутат багатьох скликань Чернігівських органів місцевого самоврядування Руслан Волощук коментує:
- Цена питання? Яка нормативам оцінка, не беру ринкову вартість 1 м2 землі у цьому районі Ялівщини, ніхто не скаже?! Раніше було десь 200 грн. Сотка 20 тис грн. А гектар 100 соток, це буде 2 млн грн 3,5 га. Це вже 7 млн грн. Настільки можуть «затирити» майна територіальної громади міста згідно ст. 60 ЗУ Про місцеве самоврядування в Україні.
Денис Мамалига:
- Ну як так, самого владзіка до відповідальності притягують, а він такий хороший. А 3,5 га нашої із вами землі роздерибанити? Ну так це пофіг.
Педагог та філолог Олександр Колесник:
- ммммдя... навіть війнонька їх не виправить.
Тана Опко:
- Мафіозне угрупування Ялівщиноповал активізувалося? Розрахунок на війну, яка все спише? Мдааааа((. Самий «кращий», як не крути((
"Час Чернігівський" писав про масштабну корупцію у Чернігові:
- Поліція розслідує підкуп людей на підтримку Атрошенко за тушонку
- У Чернігові за підпис під петицією за Атрошенко пропонують 3 банки тушонки
- Дуже дорогі та незручні: чому чернігівці жаліються на зупинки транспорту і хто на них заробляє
- "Нагрів" бюджет на 2,5 мільйони: поліція викрила чиновника Чернігівської міської ради
- Підкуп, адмінресурс та коштовна реклама: сумнозвісна петиція на підтримку Атрошенко назбирала 25 тисяч голосів
- Мільярдні борги ТЕЦ повісили на бюджет Чернігова: ДБР розслідує причетність посадовців міської ради
- Атрошенко наскаржився «ЧЕСНО» на політичний тиск, а на ділі це виявилося штатною перевіркою заяви Гашпара