У Чернігові завершили роботи з консервування зруйнованої росіянами бібліотеки для юнацтва. Скільки витратили?

Січ 18, 16:02

864

У Чернігові вперше у рамках міжнародної співпраці реалізували масштабний проєкт, зокрема, законсервували до подальшої реставрації знакову пам‘ятку архітектури - будівлю обласної бібліотеки для юнацтва. Це означає накриття спеціальною джазовою мембраною зруйнованої розривом російського снаряду покрівлі, прикриття віконних та дверних отворів, убезпечення приміщень будівлі від потрапляння всередину вологи, вітру.

«Таким чином, бібліотека перезимує. Станом на 16.01.2023 роботи з консервування пам’ятки архітектори завершені. Департаментом культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації проводяться перемовини зі Світовим фондом пам’яток щодо реалізації ІІ-ого етапу робіт на пам’ятці архітектури місцевого значення – підготовка проєкту реставрації. Тому в амбітних планах навесні 2023 розпочати роботи по реставрації», - коментує заступник директора департаменту Володимир Богданович.

Довідково

У рамках міжнародної співпраці у сфері пам'яткоохоронної діяльності стосовно збереження та відновлення пам’ятки архітектури 2 листопада 2022 між World Monument Fund (Світовим фондом пам’яток) та Чернігівською обласною військовою адміністрацією підписаний Меморандум про взаєморозуміння. За документом, Світовий фонд пам’яток для І-го етапу - консервування виділяє кошти в сумі 34 935,69 доларів США (за нинішнім комерційним курсом у 37,45 грн це дорівнює 1,308 млн грн).

Ці гроші надійшли безпосередньо виконавцеві робіт - київській компанії ТОВ «КДК ІНЖИНІРИНГ», яка здійснювала І-й етап - консервування будівлі комунального закладу «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» обласної ради, заклад розташований в пам’ятці архітектури місцевого значення – Музеї українських старожитностей Тарновського. Роботи відбувалися згідно з ескізним проєктом, розробленим заслуженим архітектором України Юрієм Ковальовим.

«Хочемо зазначити, що це вперше в нашій області відновлюється об'єкт за сприяння Світового фонду пам’яток», - резюмує директорка департаменту Людмила Замай.

"Час Чернігівський" знімав відео про відновлювальні роботи:

Схожі новини

Вiдео

Є шанс врятувати Ялівщину від забудови: чи дослухається мерія Чернігова?

Лют 08, 23:37

Скільки мільйонерів у Чернігові?

Лют 08, 18:18

Майбутня педагогиня із Прилук вчинила спробу самогубства

Лют 08, 16:06

Четверо загинули, а Сергій вижив. Про мати-суддю, яка розшукує сина. Анонс «Вісник Ч» на 9 лютого

Лют 08, 15:25

Вiдео

Веломайстер Євгеній Плакса полагодив сотні велосипедів для медиків, волонтерів та соцпрацівників Чернігівщини

Лют 08, 14:35

Чилійський архітектор презентував концепцію відновлення Будинку культури в Іванівці

Лют 08, 13:51

Угоди тижня: новий міст через Десну та утримання доріг у Чернігові

Лют 08, 13:17

ТОП-переглядів