У Чернігові влада слухала молодь: чим буде займатись молодіжна рада

14 СЕРПНЯ 2025, 20:32

295

Чепурний Арсен

В Чернігівській ОВА зібралась Молодіжна рада

Влада Чернігівщини слухала молодь. Так, 13 серпня в ОВА зібралась Молодіжна рада, яка функціонує вже чотири місяці. Це – консультативно-дорадчий орган, покликаний представляти інтереси молодих людей перед місцевою владою.

Молодь – це наше майбутнє. І це ваша країна. Це наша країна, але в першу чергу – це ваша країна, країна майбутніх поколінь. І сьогодні ми маємо все зробити, щоб наша Україна була успішною, вільною, незалежною і квітучою, - зазначив начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус. 

В'ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА

В'ячеслав Чаус

Наразі Молодіжна рада ще у процесі формування: розробляються відділи та розподіляються обов’язки.

Станом на зараз ми маємо чотири відділи, які функціонують з певних своїх напрямків. Це, очевидно, інформаційна діяльність, розвиток партнерських взаємин із іншими молодіжними радами громад, із іншими громадськими організаціями, бізнесами. Це відділ волонтерських і соціальних ініціатив. І четвертий відділ, це відділ нашої проєктної діяльності і просвітництва, щоб ми могли організовувати події для нашої молоді і залучати, збільшувати коло активних молодих людей нашої області, - розповідає Поліна Гомбалевська, голова Молодіжної ради. 

Поліна Гомбалевська, голова Молодіжної ради

Поліна Гомбалевська

Крім того, зараз працюють над створенням мережі молодіжних рад у територіальних громадах.

Нам важлива думка молоді, ми хочемо почути кожен район: з якими викликами, перешкодами стикається молодь; з якими класними кейсами вони працюють або вже вони у них напрацьовані; які у них є пропозиції до Молодіжної ради при Чернігівський ОДА.,  -каже Марина Гончаренко, заступниця голови Молодіжної ради. 

 Марина Гончаренко, заступниця голови Молодіжної ради

Марина Гончаренко

Водночас вже на цьому етапі Молодіжна рада зіштовхнулась з певними викликами.

Одна з сільських рад області надіслала відповідь нам на запит про те, що у них відутня молодіжна рада через те, що у них відсутня ініціатива самої молоді. З одного боку класно, що сільська рада не створює молодіжну раду аби її створити на папері. Але з іншого боку – чому немає цієї ініціативи молоді? Чи вони не розуміють, що це за інструмент і як він може впливати на життя громади? Чи це пасивність? Це комплексне питання, з яким ми будемо розбиратися, - ділиться Марина Гончаренко. 

Старше покоління управлінців каже: робота Молодіжної ради важлива, адже голос молоді треба чути. До того ж рада працює активно та оперативно.

Наразі Молодіжна рада нещодавно сформувалась. Але те, що я бачу: динаміку, напрямки, оцінку потреб провели, створили внутрішню структур, щоб розподілити обов’язки і опрацьовувати проблемні питання, - зазначив заступник начальника Чернігівської ОВА Іван Ващенко. 

***

Час Чернігівський писав про таке:

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові влада слухала молодь: чим буде займатись молодіжна рада

14 СЕРПНЯ 2025, 20:32

Вiдео

Доглядають, як за дитиною: в громаді на Чернігівщині відкрили відділення догляду за старенькими

14 СЕРПНЯ 2025, 18:32

Оборонець загинув понад рік тому - громада у скорботі

14 СЕРПНЯ 2025, 17:09

Був єдиним сином. Більше року рідні чекали на прощання із захисником

14 СЕРПНЯ 2025, 15:56

ГУР поцілило по вузловій станції нафтогону «Дружба» у 50 км від чернігівського кордону

14 СЕРПНЯ 2025, 14:44

Фото

Діючі та колишні чиновники, працівники органів місцевого самоврядування та очільники фірм: на Чернігівщині в один день оголосили про 25 підозр

14 СЕРПНЯ 2025, 13:59

Бібліотекарка розмалювала сільську зупинку

14 СЕРПНЯ 2025, 13:29

ТОП-переглядів