10 квітня у Чернігові нарешті відбулась сесія міської ради. Це вперше за більш ніж півроку депутати змогли зібратись і проголосувати за важливі питання. Кажуть: змогли провести сесію, тому що було усунуто деструктивний фактор всередині монобільшості «Рідного дому», який заважав працювати.
У запропонованих раніше порядках денних було як: соціальні питання, а потім купа незрозумілих питань, які містять у собі корупційні ризики. І ми були проти такого формату, - говорить депутатка Марина Семененко.
Марина Семененко
Ось як пояснює збір народних обранців на сесію депутат Максим Черненок:
Тому що серед тих питань, які були винесені на сесію не було жодного відверто корупційного питання чи політичного. Тобто ті питання були, які дійсно потрібні для життєдіяльності міста. Тому одноголосно ці питання були прийняті.
Максим Черненок
На сесії депутати проголосували питання, через які могли бути проблеми у медиків. Адже міська влада у 2023 та 2024 роках прогавила процес створення окремих юридичних осіб, через які би здійснювалась оплата послуг лікарів сімейної медицини. Тому депутати оперативно проголосували це питання. До речі – Чернігів останнє місто в Україні, яке це зробило.
Прийняте рішення про створення двох центрів первинної медико-санітарної допомоги в місті Чернігові. Тепер згідно рішення Національної служби здоров’я всі декларації, всі ці 142 тисячі декларацій, будуть автоматично передані на баланс центрів первинної медико-санітарної допомоги. Ні медичні працівники, ні мешканці міста не відчують на собі якісь негативні явища щодо надання медичної допомоги, - каже генеральний директор КНП "Чернігівська міська лікарня №2" і депутат Чернігівської міськради Владислав Кухар.
Владислав Кухар
Крім цього, проголосували народні обранці і за назріле питання капітального ремонту приміщень другої лікарні. А депутатка Ірина Соломаха наголосила на необхідності продовжувати роботу сесій і виділити кошти на утримання фортифікацій навколо Чернігова, адже у Збройних Сил нема таких повноважень.
За два з половиною роки, після того як ми з вами спільним голосуванням виділили кошти на будівництво фортифікацій, ми жодної гривні не виділили на їх утримання. ЗСУ не можуть утримувати фортифікаційні споруди, це не їх історія. Це історія громади. Ми маємо з вами виділити кошти. І це питання після медицини і Збройних Сил – друге.
Ірина Соломаха
Нагадаємо, сесій не було майже рік. Депутати кажуть: змогли б домовитись і раніше та працювати успішно, але сесії зривались через нездатність колишнього секретаря міськради Олександра Ломака забезпечити діалог між фракціями.
Це невміння досягнути компромісу, відкинути ті питання, відносно яких є сумніви або викласти їх у іншій редакції. Тобто мистецтво компромісу. Поки що ми ним не оволоділи досконало, - каже депутат Максим Черненок.
Секретар звільнився, бо міська рада фактично припинила роботу. За звільнення в результаті проголосувала навіть його власна фракція. Тепер депутати змогли працювати, але про завершення політичної кризи говорити поки зарано. Ось що каже депутатка Марина Семененко:
Криза політична у Чернігівській міськраді буде подолана тоді, коли буде обраний секретар міськради. Це надважливе питання. І сьогодні я говорила з депутати, які є керівниками комунальних підприємств. Те, що вони премії не можуть отримати це, може, і добре, але вони не можуть піти у лікарняний і піти у відпустку – це проблема, бо законодавством наша держава забезпечує ці права громадянам. А ми не можемо їх виконати, бо в нас нема ні у кого функції роботодавця. Тому треба рухатись у напрямку секретаря Чернігівської міської ради.
***
Час Чернігівський писав про таке:
- Обмежити премії чиновників та звільнити неефективних: фракції Чернігівської міської ради висунули вимоги до решток монобільшості
- Допомога військовим частинам: від міської ради вимагають негайно перерахувати кошти
- Регламент взаємодії між військовою адміністрацією та міською радою: чи домовились депутати?