У Чернігові на 7,5 сотках може вирости багатоповерхівка

22 СЕРПНЯ 2022, 13:47

1426

У Чернігові на 7,5 сотках може вирости багатоповерхівка

Фото із відкритих джерел

Після невеликого затишшя під час активної фази бойових дій у Чернігові повертаються до розгляду на сесіях земельних питань. Разом з ними виринають нові скандали.

Ми писали про те, що 19 серпня у Чернігівській міській раді будуть розглядати питання стосовно відведення землі під скандальне будівництво багатоповерхівки біля Стрижня.

Але це ще не все. Юрист та помічник депутатки Марини Рейко Олександр Гашпар підмітив ще одну цікавість - на найближчій сесії відомий у місті забудовник Юрій Тарасовець (Основа Буд-7)  планує отримати дозвіл на розробку проєкту землеустрою під житлове будівництво у приватному секторі. На ділянку у 7,5 соток. 

«Юрій Тарасовець вже якось збудував на вулиці Милорадовичів дві "коробки" на 20 сотках так, що у двір цих будинків не може заїхати навіть сміттєвоз, аби забрати сміття, не кажучи вже про відсутність парковок і повноцінного дитячого майданчику.

Але він вирішив піти далі. Через свою підставну особу Севрюк Н.П. викупив приватну земельну ділянку і хоче втулити багатоповерхівку поміж трьох приватних одноповерхових будинків на вулиці Милорадовичів, 37. Хоча, як він це збирається зробити на 7,5 сотках землі з дотриманням усіх будівельних норм я не уявляю? І без роздачі хабарів цю ідею навряд чи можна реалізувати», - зауважує Олександр Гашпар.

Надія Петрівна Севрюк - є уповноваженою особою ТОВ «Житловий комплекс «Шевченківський», який зводила «Основа Буд-7»

Між чернігівцем Олегом Павом та самим експертом у коментарях відбувся цікавий діалог. Цитуємо його повністю.

Олег Пав:

- Невже немає ніяких норм, типу площа прибудинкової території від будинка не менше висоти будинку, чи 1/2(це відстань від будівлі до вентиляційних шахт для бомбосховищ)?

Олександр Гашпар відповідає:

- Олег Пав звісно є. На одного майбутнього мешканця будинку має припадати 12 кв м площі земельної ділянки під майбутній будинок. Тобто,  якщо будинок на 100 осіб, земельна ділянка має бути площею не менше 12 соток. Плюс, до будівництва в приватному секторі є купа вимог по відступам від стін приватних будинків,  господарських споруд, тощо.

Олег Пав:

-  Олександр Гашпар згідно цих ДБН будувати там не повинно бути дозволено!!! Розмір ділянки 9 м на 47 м.

Олександр Гашпар:

- Олег Пав я про це і кажу.

За державними будівельними нормами Б.2.2-12:2019 у великих містах, при розміщенні 9-16 та більше поверхових житлових будинків суміжно з кварталами садибної забудови, що зберігається, відстань від фасадів багатоповерхового будинку, що зводиться, до меж земельних ділянок садибних будинків приймається не менше 20 м, а до стіни найближчого садибного будинку – не менше висоти будинку, що зводиться.

При розміщенні багатоквартирних житлових будинків поверховістю від 4 поверхів до 8 поверхів суміжно з кварталами садибної забудови, що зберігається, відстань від фасадів багатоквартирного будинку, що зводиться, до меж земельних ділянок садибних будинків слід приймати не менше 15 м, а до стіни найближчого садибного будинку – не менше висоти будинку, що зводиться, для багатоквартирних будинків до 3 поверхів відстань від фасадів до меж земельних ділянок – не менше 10 м для забезпечення проїзду пожежних машин.

Читати також: Ринок нерухомості Чернігівщини: вторинка впала, а за куплену первинку доведеться доплачувати

Схожі новини

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

Бізнесмен живе з колишньою дружиною депутата: подробиці стрілянини у Прилуках

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:50

Обстрілів за тиждень поменшало: ситуація на прикордонні Чернігівщини

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:13

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

ТОП-переглядів