У Чернігові група ентузіастів знімає вже другий художній фільм про війну

Вер 27, 12:45

1351

Під час зйомок кіно про війну в Чернігові

Чернігівський кінематограф – це вже не щось далеке і фантастичне. Група ентузіастів з Чернігова знімає вже свій другий короткометражний художній фільм. Він має важливу мету – донести глядачу різницю між героїзмом ЗСУ і підлістю загарбників.

Бюджет мінімальний. Допоміг департамент культури обласної військової адміністрації. Режисер Андрій Вакулік після успішного виходу короткометражки «Патєрь нєт» вирішив продовжити знімати на військову тематику.  

"Моя подруга з Естонії, письменниця, познайомила зі сценаристом з Одеси. Він скинув наброски сценарїів, один сподобався – земля. Тематику таку не бачив, розумів що це унікальний поект. Почав збирати команду", - каже Андрій Вакулік, режисер.

Андрій Вакулік, режисер фільму про війну

Андрій Вакулік

Одну з важливих ролей у новій короткометражці грає чернігівець Сергій Бутт. Це він в образі пораненого рашиста. Спочатку грати поганого хлопця не хотів, але врешті решт погодився.

"Якогось гарного персонажа може зіграти будь-який актор. А от паскуду може зіграти найкращий, тому погодився зіграти. Хтось мав це зіграти, і правдиво може тільки українець, який це бачить своїми очима. Тут більше акторська гра і, як сказав Андрій, з точки зору драматургії - це головний персонаж. Він щось усвідомлює, вірить пропаганді, путіну, але бачить і розуміє нащо вони приперлися", - пояснює Сергій Бутт, актор.

Сергій Бутт, актор фільму про війну, Чернігів

Сергій Бутт, актор

Як і в попередньому фільмі – оператором-постановником є Сергій Ломоса. На початку повномасштабного вторгнення він фільмував наслідки ворожих обстрілів, а також створював  документальне кіно про місто в облозі. Короткометражні художні фільми – це його дебют.

"Різниця між документальним і художним кіно є, бо художнє – це візуалізація того сценарію, який треба донести глядачу. Це творчий процес. Багато діячів і митців роблять все, щоб популяризувати наше місто. Перша наша задача зробити плацдарм Чернігова як другої після Києва культурною столицею", - пояснює Сергій Ломоса.

Оператор-постановник Сергій Ломоса

Оператор-постановник Сергій Ломоса

Творча група фільму впевнена, що продовжить працювати над художнім кіно і далі. Вважає, що нинішні їх роботи – фундамент для великого кіно.  

"У Чернігові багато творчих талановитих людей, і, якщо всіх зібрати, направити до цілі, то можна робити круті проекти. «Патєрь нєт» - це перший фільм на військову тематику, в Україні таких мало. Це зробили чернігіські ентузіазти, якби були фінанси можна робити в Чернігові Голівуд", - каже  Андрій Вакулік.

Новий військовий фільм чернігівців поки немає остаточної назви. Зйомки ще тривають. На суд глядачам його презентують вже наприкінці осені.

Кадр із фільму про війну

"Час Чернігівський" писав про культуру під час війни:

Схожі новини

Інтерв’ю

Експерт розповів про позиційну війну, завищені російські втрати, прикордонну війну на Чернігівщині

Лис 29, 20:22

Фото

Щоб без газу: підприємству, що випікало хліб під час оборони Чернігова, подарували нову піч

Лис 29, 17:51

У Менській громаді на засніженій дорозі маршрутка зіштовхнулася з легковиком. Восьмеро в лікарні

Лис 29, 16:07

Вiдео

Волонтери та ОВА передали чернігівським військовим спеціалізоване авто

Лис 29, 15:34

У громаді на Чернігівщині поховали бійця 1-ї танкової: загинув на Донеччині

Лис 29, 14:29

Пропагандист, який рік тому вихваляв дії російських окупантів під Черніговом, опинився у ямі в ОРДЛО

Лис 29, 13:22

Батько-одинак та мати-одиначка зійшлися і виховують 16 дітей. Читайте у "Віснику" 30 листопада

Лис 29, 11:39

ТОП-переглядів