У Чернігівській міській раді прокоментували інформацію про закриття шкіл та садочків

Тра 28, 09:05

4390

Цього тижня з'явилась інформація про закриття кількох шкіл та садочків у Чернігові. Мова йшла не тільки про ті, які були пошкоджені через російські бомби та снаряди. Що відбувається - коментує начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.

Чутки про закриття шкіл та садочків

До редакції "Часу Чернігівського" від наших читачів потрапила частина документу, у якому йдеться про закриття шкіл та садочків у Чернігові. Це так звана "Дорожня карта корегування мережі закладів загальної середньої та дошкільної освіти м. Чернігова через наслідки широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України".

Як видно з фрагменту документу,  міська рада хоче закрити школи №№ 13, 18, 21 та 36 та 25. При чому замість останньої пропонується створити додатковий підрозділ початкової школи у гімназії №31. Пропонують закрити спеціалізовану школу №1 – єдиний заклад для дітей із порушенням слуху. Ще одне нововведення – закрити початкові класи у школах №16 та 17. Найбільше ж пропонують закрити дитячих садків – одразу шість: №№7, 14, 16, 35, 56, 72.

Офіційний коментар

Василь Білогура, начальник управління освіти Чернігівської міської ради прокоментував інформацію про закриття шкіл. Подаємо пряму мову.

Щодо скорочення мережі шкіл та садочків

- Сьогодні в країні йде війна, дію воєнного стану продовжено до 23 серпня. І в даний час ні у кого нема відповіді, в якому режимі будуть працювати навчальні заклади та здійснюватися освітній процес, яка буде кількість класів.

У той час є рішення про зупинення фінансування всіх програм, в тому числі і державних, у напрямку освіти та є питання зменшення освітньої субвенції на 10 %, а для міста Чернігова це 56 млн гривень загалом. Якщо розглядати питання по тарифікації педагогічних працівників, по мережі навчальних закладів, які є в місті, то в нас до кінця календарного року не вистачає майже 29 млн гривень.

Є всі ці ризики, в тому числі нерозуміння скільки буде учнів, якщо ми припускаємо очний формат. То питання оптимізації і об’єднання класів буде стосуватися абсолютно всіх навчальних закладів і кожен керівник навчального закладу про це знає.

Щодо 13 школи

- Розрахунково на кінець навчального року в 13-й школі залишається орієнтовно близько 300 людей, і вони повністю зможуть розміститися на базі 32-го ліцею, який не зазнав ушкоджень, і фактично може організувати освітній процес.

Учням зруйнованих школах №18 та 21 буде запропоновано вільні місця в будь-якому навчальному закладі міста Чернігова або, зокрема, буде рекомендовано базовий перехід в 14-ту школу або за можливості в 35-ту школу.

Будь-який навчальний заклад, в якому припиняється освітня діяльність в даній будівлі, розглядається як тимчасове консервування для того, щоб за фінансової можливості, повернення людей, в ньому було відновлено освітній процес.

Читати також: Після "звільнення" рашистами: Количівська школа потребує ремонту

Схожі новини

Російські війська обстріляли прикордоння Чернігівщини: горіли житлові будинки, декілька сіл без світла

Тра 27, 19:09

У річці Остер знижується рівень води - необхідно півтора мільйона гривень, щоб врятувати ситуацію

Тра 27, 16:08

Чотирирічного Богданчика бандити розстріляли разом з батьками в машині. Закопали в лісосмузі. За шість тисяч доларів

Тра 27, 15:18

Вiдео

Скандал у чернігівському футболі: дитячою школою «Юність» керує людина без спортивної освіти?

Тра 27, 12:52

У одному із судів Чернігова не встигають розглядати справи: нема кому

Тра 27, 10:54

У Бахмачі приберуть з карти міста вулицю та провулки Гомельські

Тра 27, 08:38

У Чернігові перепоховали бійця, який загинув торік під час оборони міста

Тра 27, 06:59

ТОП-переглядів