У Чернігівській міській раді прокоментували інформацію про закриття шкіл та садочків

28 ТРАВНЯ 2022, 09:05

5219

Цього тижня з'явилась інформація про закриття кількох шкіл та садочків у Чернігові. Мова йшла не тільки про ті, які були пошкоджені через російські бомби та снаряди. Що відбувається - коментує начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.

Чутки про закриття шкіл та садочків

До редакції "Часу Чернігівського" від наших читачів потрапила частина документу, у якому йдеться про закриття шкіл та садочків у Чернігові. Це так звана "Дорожня карта корегування мережі закладів загальної середньої та дошкільної освіти м. Чернігова через наслідки широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України".

Як видно з фрагменту документу,  міська рада хоче закрити школи №№ 13, 18, 21 та 36 та 25. При чому замість останньої пропонується створити додатковий підрозділ початкової школи у гімназії №31. Пропонують закрити спеціалізовану школу №1 – єдиний заклад для дітей із порушенням слуху. Ще одне нововведення – закрити початкові класи у школах №16 та 17. Найбільше ж пропонують закрити дитячих садків – одразу шість: №№7, 14, 16, 35, 56, 72.

У Чернігівській міській раді прокоментували інформацію про закриття шкіл та садочків

Офіційний коментар

Василь Білогура, начальник управління освіти Чернігівської міської ради прокоментував інформацію про закриття шкіл. Подаємо пряму мову.

Щодо скорочення мережі шкіл та садочків

- Сьогодні в країні йде війна, дію воєнного стану продовжено до 23 серпня. І в даний час ні у кого нема відповіді, в якому режимі будуть працювати навчальні заклади та здійснюватися освітній процес, яка буде кількість класів.

У той час є рішення про зупинення фінансування всіх програм, в тому числі і державних, у напрямку освіти та є питання зменшення освітньої субвенції на 10 %, а для міста Чернігова це 56 млн гривень загалом. Якщо розглядати питання по тарифікації педагогічних працівників, по мережі навчальних закладів, які є в місті, то в нас до кінця календарного року не вистачає майже 29 млн гривень.

Є всі ці ризики, в тому числі нерозуміння скільки буде учнів, якщо ми припускаємо очний формат. То питання оптимізації і об’єднання класів буде стосуватися абсолютно всіх навчальних закладів і кожен керівник навчального закладу про це знає.

Щодо 13 школи

- Розрахунково на кінець навчального року в 13-й школі залишається орієнтовно близько 300 людей, і вони повністю зможуть розміститися на базі 32-го ліцею, який не зазнав ушкоджень, і фактично може організувати освітній процес.

Учням зруйнованих школах №18 та 21 буде запропоновано вільні місця в будь-якому навчальному закладі міста Чернігова або, зокрема, буде рекомендовано базовий перехід в 14-ту школу або за можливості в 35-ту школу.

Будь-який навчальний заклад, в якому припиняється освітня діяльність в даній будівлі, розглядається як тимчасове консервування для того, щоб за фінансової можливості, повернення людей, в ньому було відновлено освітній процес.

Читати також: Після "звільнення" рашистами: Количівська школа потребує ремонту

Схожі новини

Громада шукає підприємців, які возитимуть продукти в села

23 СІЧНЯ 2025, 16:14

«Mavic» від громади полетів на фронт

23 СІЧНЯ 2025, 15:20

У громаді відмовилися від премій. До кінця воєнного стану

23 СІЧНЯ 2025, 14:19

«Чернігівобленерго» шукає працівників

23 СІЧНЯ 2025, 13:07

Розправа сокирою виявилася вигадкою: у Чернігові жінка оштрафована за брехливий виклик

23 СІЧНЯ 2025, 12:28

Ферма розширюється - є вакансії. Забезпечують житлом і харчуванням

23 СІЧНЯ 2025, 12:09

Ідеальний вибір для активного способу життя

23 СІЧНЯ 2025, 11:44

ТОП-переглядів