У білоруському прикордонні з Чернігівщиною побільшало російських військових

30 КВІТНЯ 2025, 12:46

7565

Ярмоленко Анастасія

У білоруському прикордонні з Чернігівщиною побільшало російських військових

У білоруському прикордонні з Чернігівщиною побільшало російських військових

Жителі Гомельського району (межує якраз із Чернігівщиною - ред.) зазначають, що на його території у квітні 2025 року стали частіше траплятися російська військова техніка та військовослужбовці рф, повідомляє білоруське опозиційне видання «Гомельскі Флагшток». Однак де саме стали частіше помічати росіян - там не уточнили. 

У районі помічають нові автомобілі, найчастіше тентові КамАЗи. Іноді - додатково обладнані маніпуляторами: "зарядний або вантажний пристрій, складно сказати", зазначає джерело видання «Гомельскі Флагшток».

Реєстраційні знаки таких машинах відсутні. Єдина особливість, що дозволяє впізнати приналежність до російської армії, — літера V, вписана у квадрат. Її помічають на дверях "Уралів", на "КамАЗах" - також і на кабіні спереду. Усередині машин – військові з білими розпізнавальними знаками зі скотчу.

За словами співрозмовника, активність російських військ підвищилася безпосередньо біля військової бази в Зябрівці на Гомельщині. Звідси у 2022-му обстрілювали Чернігівщину

Військових у районі аеродрому теж стали зустрічати частіше — із білим скотчем:

«Ходять містечком вдень і вночі, нікого не соромляться. Суб'єктивно, навколо аеродрому росіян побільшало».

Починаючи з 2022-го, як правило, російський контингент у білорусі та російські військові використовували тактичні знаки у вигляді пов'язок чи скотчу червоного кольору.

Крім того, наприкінці березня 2025 року гомельчани повідомляли про фіксацію в обласному центрі зеленого автобуса ПАЗ. На відміну від 2022, це була не санітарна, а пасажирська версія автобуса із прихованим держномером військового зразка, на ньому російських військових привозили до музею Військової слави на вул. Пушкіна.

У той же час, на даний момент відсутні прикмети, характерні для масштабного збільшення російської присутності в Гомельській області. Не фіксуються масові постачання військової техніки дорогами, залізничним та авіатранспортом.

Найважливішим показником військової активності на Гомельщині російських військ є трафік Гомельського аеропорту. За даними Flightradar, в аеропорту «Гомель» з початку 2025 приземлилися щонайменше 4 військовотранспортні літаки Іл-76: 15 січня, 5 лютого, 14 березня, 19 квітня. Прильоти частини цих бортів пов'язані з обміном військовополоненими.

У районі села Зябрівка на базі стратегічної авіації нині розташовується російський контингент. На початку російського вторгнення окупанти запускали ракети убік України безпосередньо з території цієї військової бази. Після завершення активної фази російського вторгнення з території Гомельської області контингент залишився. Крім того, у районі російської військової бази знаходяться підрозділи Сил спеціальних операцій білорусі.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

На «Квітневій» загинули багатодітна мама-залізничниця та її земляк із Чернігівщини

07 СЕРПНЯ 2026, 09:10

Рекомендації до зарахування: скільки вступників на Чернігівщині пройшли на бюджет і контракт

07 СЕРПНЯ 2026, 06:26

Приїхав з Алтаю щоб стріляти по чернігівцям: справу окупанта скерували до суду

06 СЕРПНЯ 2026, 20:02

Обов'язкова евакуація на Чернігівщині: чи вивезли дітей, чи є відмови

06 СЕРПНЯ 2026, 18:31

Взимку стає меншою на 30%: на Чернігівщині живе унікальна тварина

06 СЕРПНЯ 2026, 17:08

Дві громади в жалобі: в ніч на 5 серпня загинули п'ятеро жителів Чернігівщини

06 СЕРПНЯ 2026, 15:56

Чернігівські аграрії зібрали понад половину врожаю ранніх зернових

06 СЕРПНЯ 2026, 15:01

ТОП-переглядів