Поки в самій Україні точаться дебати стосовно можливо повторного наступу росіян на Північ - у білорусі вирішили йти іншим шляхом і будують прикордонні застави. Кошторис лише однієї з них - понад $9 млн.
Убезпечити увесь периметр кордону вздовж північних регіонів України - і вкрити їх новини прикордонними заставами. Найбільшу кількість зведуть у Гомельській області якраз поруч з Чернігівщиною, повідомляє «Гомельські Флагшток»: одна навпроти Київщини, дві - Житомирщини і одразу три - навпроти Чернігівщини.
Як стверджує видання, білоруський диктатор і підлеглий путіна Лукашенко не вірить в повторну окупацію півночі України: на білорусько-українському кордоні ведеться масове будівництво прикордонних застав.
Найближчим часом у прикордонній зоні здійснюватиметься будівництво 6 нових прикордонних об'єктів. Інформація щодо будівництва з'явилася на сайті державних закупівель.
Вже у липні 2023 планується здати в експлуатацію нову прикордонну заставу у селі Семенівка Гомельського району (на самісінькому кордоні з Чернігівщиною). Тут планується звести 2-поверхову адміністративну будівлю, 3-поверховий гуртожиток для військовослужбовців на 12 житлових блоків, розплідник для утримання собак, містечко прикордонної служби, спортивне містечко та інші допоміжні будівлі та споруди.
Через місяць планується закінчити будівництво гуртожитку для військовослужбовців у селі Глибоцьке Гомельського району. Новий комплекс прикордонної застави тут відкрили у 2021.
Дві прикордонні застави протягом найближчого року планується збудувати у Лельчицькому районі. Розташовані вони будуть у селах Гребені та Борове (поблизу Житомирщини). Обидві прикордонні застави мають схожі архітектурно-планувальні концепції, що включають адміністративну будівлю, гуртожиток на 8 житлових блоків, розплідник для собак і різні спеціалізовані майданчики.
Новий комплекс прикордонної застави до кінця квітня 2024 планується збудувати в Наровлі (поблизу Київщини). Прикордонна застава замість прикордонного посту була утворена тут у травні 2021. Новий комплекс прикордонної застави буде збудовано у північно-західній частині міста на вулиці Мінській.
Нові будівельні роботи зі зведення комплексу прикордонної застави заплановані у селі Гдень Брагинського району (біля Зони відчуження, неподалік Чернігівського кордону). У грудні 2022 тут відкрили прикордонну заставу модульного типу. Будівельні роботи з будівництва повного комплексу споруд планується закінчити до кінця травня 2024.
Новий комплекс представлятиме повноцінну військову частину. Крім адміністративних приміщень та місць проживання військовослужбовців, тут планується також розмістити склади, їдальню, серверну, лазню і навіть теплицю. Така інфраструктура зробить прикордонну заставу максимально автономною, що зумовлено її розміщенням у зоні радіоактивного забруднення.
У грудні 2022 відбулося відкриття ще однієї нової прикордонної застави на білорусько-українському кордоні. Вона розмістилася у селі Круговець-Калінине Добрушського району (за 3 км від чернігівського кордону).
Наразі чинна влада уникає публікації детальної інформації про вартість будівництва прикордонної інфраструктури. Про масштаби бюджетного фінансування можна судити за кошторисною вартістю будівництва прикордонної застави у Семенівці. Станом на дату початку розробки кошторисної документації на будівництво потрібно було 11,3 млн рублів. Орієнтовна вартість закупівлі будівельних робіт та обладнання становила 12,4 млн рублів. У перерахунку на сьогоднішній курс це понад 9 млн. доларів.
Масове будівництво нових прикордонних застав свідчить про те, що Лукашенко не вірить у перспективи повторної окупації Чернігівської та Київської областей російськими військами та зміну політичного керівництва України. Режим вкладає значні кошти у створення принципово нової прикордонної інфраструктури на кордоні з Україною, резюмує «Флагшток».
"Час Чернігівський" писав про білорусь:
- У прикордонні білорусі з Чернігівщиною паводок на сотні кілометрів. Біля Гомеля прорвало дамбу
- Чернігівське прикодоння: до білорусі ні за товаром, ні за пенсіями, ні на роботу
- Стало відомо, куди і чому зник чернігівець у білорусі