Картоплю на продаж люди вирощують на хімії, для себе - на натуральних добривах

30 ЛИСТОПАДА 2025, 21:37

7302

Микола Родіонов розкидає перегній. Крутівська громада

Микола Родіонов розкидає перегній. Крутівська громада

Причіп перегною трактором вивіз на свій город Микола РОДІОНОВ  з Перебудови, Крутівська громада. 

—  Як було до війни?  Сім-вісім чоловіків з села на город зайшли, весь гній швиденько розкидали. Пообідали та й розійшлись, — береться за вила Микола. — Зараз чоловіків у селі майже нема. Хто воює, хто без вісті…

Микола з зятем та племінником розкидає натуральне добриво в першу суботу листопада. Племінник Євген Гомоляко не пожалів вихідного і приїхав допомагати з Ніжина. Зять Євген Батрак — з Броварів.

Чоловіки працюють у гумових чоботях. Хлопці зверху, вилами розкидають перегній на обидва боки причепа.  Господар набирає, стоячи під причепом, та розгрібає великі купи на грунті. Пригинається, щоб на голову не прилетіло. 

— Без гною нельзя. Якщо хочеш натуральний продукт. Я на картоплю хімії не кладу. 

Навіть ті, хто картоплю на продаж вирощує, то для себе в мене купляють, — розкриває секрет Микола Леонідович.  Залазить у кабіну трактора, переганяє причіп трохи далі. 

На чотирьох гектарах — своїх плюс дружини —  Родіонов сіє пшеницю, сою. Наступного року на місці пшениці буде картопля.  Перегній у Миколи власного виробництва. Тобто, продукт з-під його свиней. 

Перегній від гною відрізняється тим, що гній везуть на город просто з хліва, а перегній — це те, що полежало в купі, перебродило якийсь час. Таке добриво рослинами засвоюється краще. 

— Рік лежав біля сараю. Його поливали водичкою, накривали, — пояснює господар.  

Ціну гною цього року знає. Хоча сам не купує. 

— Недешевий. Свинячий у нас — 300-500 гривень за тонну. Коров’ячий — гривень на 200 дорожчий. А в моєму причепі, як повністю наклас­ти, тонн 13 буде. 

Коли худобу тримали, був у нас і коров’ячий. Він кращий. Був і змішаний — коров’ячий зі свинячим. Що з сараю вигребли, те й на перегній. 

Джерело: "Вісник Ч"

 "Час Чернігівський" писав про таке: 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Росіяни ударили по лікарні на Чернігівщині

25 КВІТНЯ 2026, 07:44

Вiдео

Навіть природа плаче за Героями: Стіна Пам’яті і Дерево Надії поповнилися новими іменами

24 КВІТНЯ 2026, 21:11

У бою на Донеччині загинув військовий єгерської бригади: його довго вважали зниклим

24 КВІТНЯ 2026, 17:29

Негода наробила лиха на Чернігівщині: чи всі зі світлом

24 КВІТНЯ 2026, 16:57

У лікарні помер 36-річний захисник, який звільнився зі служби після поранення

24 КВІТНЯ 2026, 15:31

Фото

Гвардійці показали своїх чотирилапих напарників: як служать на Чернігівщині

24 КВІТНЯ 2026, 14:37

Фото

«Полюбив з першого погляду»: телеведучий - про унікальну садибу на Чернігівщині

24 КВІТНЯ 2026, 13:07

ТОП-переглядів