Тиницькі лелеченята підростають

07 ЛИПНЯ 2024, 09:59

1216

Тиницькі лелеченята підростають

Тиницькі лелеченята підростають

У травні ЗМІ розповідали про справжню рятувальну операцію в Тиниці на Бахмаччині. 6 травня місцева влада, енергетики, рятувальники та зоозахисники об’єднали свої зусилля, щоб допомогти мамі-лелеці і майбутнім лелеченятам.

Нагадаємо: 2 травня місцевий мешканець Іван Марченко та його дочка Алла знайшли під опорою лінії електропередач, на якій було лелече гніздо, мертвого птаха, а за кілька днів виявили, що до гнізда, у якому лелечиха вже висиджувала пташенят, другий лелека не прилітає. Стало очевидно, що мертвий птах був її парою. Тоді родина Марченків й організувала порятунок лелечої сім’ї – з їхньої ініціативи із гнізда дістали яйця і передали зооволонтерам зі столиці. Із того часу читачі не раз цікавилися в нас долею і самої лелечихи, і її майбутніх лелеченят.

– У гнізді було чотири яйця. Зняли їх неушкодженими, тож усі забрали зооволонтери, а наступного ж дня надіслали мені фотографію зі спеціального інкубатора – у ньому була ціла купа таких же яєць і були позначені наші, – розповідає Алла Марченко. – Вже 11 травня вилупилося перше лелеченя, трошки пізніше – друге. А ось з інших двох яєць, на жаль, пташок не вийшло. Хто знає, може, пошкодились під час перевезення.

Зооволонтери сказали, що всього в інкубаторі в них було 20 лелечих яєць, зараз у них в спеціальній загорожі підростають 17 лелеченят. І, скажу вам, усі вони – справжні красені. Бачила на фотографіях. Усіх лелеченят було окільцьовано за допомогою металевих кілець, а їхні дані подано в Український центр кільцювання птахів (з допомогою кільцювання фахівці центру стежать за сезонними переміщеннями диких птахів. – Авт.). Коли ж лелеченята почнуть літати, зооволонтери приберуть огорожу, щоб вони мали змогу приєднатися до своїх диких родичів і відлетіти в теплі краї. Хоч зараз ці лелеченята й одомашнені, після взаємодії з дикими лелеками у них мають відновитися інстинкти, які їм допоможуть.

Втім родина Марченків переймалася не лише долею лелеченят, цікавило їх і те, що ж сталося з лелечихою, адже після того як із гнізда забрали її яйця, вона туди довго не поверталася.

– Добре хоч те, що ми були впевнені: тепер вона зможе себе прогодувати, а не помре від голоду в тому гнізді, – каже Алла. – Але теж було прикро, бо ж у тому гнізді лелеки оселялися щороку. Аж на початку червня вона повернулася. Кілька разів просто прилітала до гнізда, а тоді почала залишатися в ньому і на ночівлю. Так і живе там. Сама.

Джерело: ГАРТ, авторка Катерина ДРОЗДОВА, с.Тиниця на Бахмаччині. Фото з альбому Алли Марченко

"Час Чернігівський" писав про таке: Совенятко в «Соколятку»: як рятували пташеня

Схожі новини

Підбитий шахед упав у дворі: мати з донькою були за трьома стінами

15 ГРУДНЯ 2024, 11:02

Вiдео

Операції на відкритому серці з 2025 року щотижня робитимуть в обласній лікарні

15 ГРУДНЯ 2024, 09:50

Графіки відключень світла по Чернігівщині на 15 грудня

15 ГРУДНЯ 2024, 01:15

Вiдео

Бійці бригади з Чернігівщини показали як полюють на "шахеди"

14 ГРУДНЯ 2024, 20:24

Чернігівець виграв у покер у Львові 44 тисячі гривень

14 ГРУДНЯ 2024, 18:41

Вiдео

Прокурори змінюються, а справа не рухається: деталі скандального суду в Чернігові

14 ГРУДНЯ 2024, 17:40

Бабуся доглянула всіх сусідів на кутку та узяла під опіку п’ятьох онуків

14 ГРУДНЯ 2024, 14:57

ТОП-переглядів