Слідство САП та НАБУ у справі рекордного хабаря голові ДФС завершено. Тепер справа за судом, інформує Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
10 вересня 2024 прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно наближеної до колишнього Голови ДФС чернігівцю Роману Насірову особи та його радника (мова йде про тестя Насірова Олександра Глімбовського, будмагната, одного з найбагатших людей України - ред.), причетних до реалізації схеми з легалізації частини неправомірної вигоди, яку одержав Голова ДФС на свою користь та на користь третіх осіб протягом 2015–2016.
Мова йде про рекордний хабар у розмірі понад 722 млн грн, що надавався за вчинення дій, пов’язаних із забезпеченням відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у розмірі понад 3,2 млрд грн.
Деталі справи
У межах досудового розслідування встановлено, що впродовж грудня 2015 – березня 2016 наближена до колишнього Голови ДФС особа посприяла йому в отриманні частини неправомірної вигоди. Ця особа, яка є власником групи будівельних компаній, забезпечила отримання частини хабаря, а саме понад 13 млн євро, на рахунки підконтрольної компанії-нерезидента (Британські Віргінські Острови), які протягом травня 2017 – квітня 2018 легалізувала через купівлю житлового та офісного комплексів із паркінгом у центрі м. Києва.
Як установило слідство, придбання нерухомості в центрі столиці фактично здійснювалося на підставі розрахунків між двома компаніями-нерезидентами в банківських установах Швейцарської Конфедерації, мало прихований характер та відбувалося під виглядом оплати акцій ще однієї компанії.
Попри те, що з 2019 отримання інформації про рух коштів в іноземних банках щодо певних товариств блокувалося зацікавленими особами, слідству вдалося повністю встановити справжню природу фінансових перерахувань між компаніями-нерезидентами.
Зі свого боку радник Насірова легалізував іншу частину неправомірної вигоди в сумі 7,9 млн євро, яка перебувала на рахунках підконтрольної йому компанії-нерезидента (Британські Віргінські Острови).
У січні 2017 $5,5 млн були використані для укладення агентського договору, а ще €2,8 млн – як оплата за договорами купівлі-продажу у квітні – серпні 2018.
«Зауважимо, що в межах слідства НАБУ і САП домоглися накладення арешту на 81 об’єкт нерухомості в м. Києві та грошові кошти в сумі понад 30 млн грн, які належать власнику групи будкомпаній», - повідомили у САП.
Дії наближеної до колишнього Голови ДФС особи кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 209 КК України, його радника – за ч. 3 ст. 209 КК України.
Довідково
Як писав «Час Чернігівський», колишнього Голову ДФС викрили в жовтні 2022 на одержанні від власника агрохолдингу Олега Бахматюка рекордного хабаря в розмірі $5,5 млн та понад €21 млн. Уже в лютому 2023 розслідування стосовно нього та його радника завершили, а 24 травня того ж року обвинувальний акт направили до суду для розгляду по суті.
Стосовно власника агрохолдингу обвинувальний акт скерований до суду в лютому 2024.
"Час Чернігівський" писав про таке: