Справу щодо Микитася про 22 млн євро хабаря скерували до суду, інформує Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
САП відправила до суду справу щодо Максима Микитася, якого восени викрили на спробі підкупу за 22 млн євро мера Дніпра Бориса Філатова. В обмін на ці кошти екс-нардеп планував укласти з підконтрольними йому фірмами контракт з будівництва метро в Дніпрі поза конкурсом.
Від початку розслідування до передачі справи до суду пройшло всього 4,5 місяці. Тож такі темпи не можуть не тішити. Сподіваємося, що і судовий розгляд не буде тривати роками, як це іноді трапляється у ВАКС.
Сам Микитась щонайменше до 12 лютого перебуватиме у СІЗО із альтернативною заставою у 100 млн грн.
Нещодавно захист хотів змінити запобіжний захід в апеляції. Адвокат говорив про те, що у Микитася немає таких коштів. Мовляв, він раніше витратився, коли відремонтував рідну школу, встановив пам'ятник Іллі Муромцю і реконструював Микільсько-Слобідський парк за свої кошти.
На питання суду про те, який розмір застави на думку захисту був би достатнім для Микитася, його адвокат сказав, шо не може відповісти, але назвав суму, на яку він може допомогти своєму підзахисному: “ну мільйон гривень можу дати”.
А ще адвокат говорив про необґрунтованість підозри:
“Якщо виходити з даних підозри, то Микитась нібито пропонував 22 млн євро за те, щоб його людину призначили на посаду радника у міську раду. Таке враження, що це був радник Байдена або Сі Цзіньпіня, а не міської ради”.
А ще захист стверджував, що Микитась ніяк би не міг впливати на Філатова:
“Філатов не лише мер, а й певна політична фігура. Він конфліктує з такими людьми, що говорити про те, що Микитась якось може впливати на Філатова, було б смішно”, - пише Центр протидії корупції.
Як відомо два роки тому, Максим Микитась, звинуватив міського голову Чернігова Владислава Атрошенка в причетності до розграбування компанії. Про це екс-депутат за 206 округом сказав в інтерв'ю для видання «Цензор.нет».
Так, на питання журналіста «А хто ще брав участь у розграбуванні «Укрбуда» і хто ще вам винен?», Микитась відповів, що винен багато хто, наприклад Атрошенко. Хоча останнього він вважав своїм товаришем.
«В принципі, я Влада вважав своїм товаришем. Але, коли в жовтні 2019 року апеляція взяла мене під варту з правом внесення застави в розмірі 80 мільйонів грн, на мою дружину вийшов Атрошенко і запропонував свою допомогу в грошах для внесення застави в розмірі 1,5 мільйони доларів. Готівки для застави якраз не вистачало. Атрошенко скористався ситуацією, коли я був без зв'язку, коли моя дружина була налякана, умовив її взяти гроші, і замість цих грошей переписав на свою людину, якогось Суркова, мій актив вартістю понад 5 мільйонів», - розповів Микитась.
"Час Чернігівський" писав про корупцію у Чернігові:
- Дуже дорогі та незручні: чому чернігівці жаліються на зупинки транспорту і хто на них заробляє
- Афера року: у Чернігові мерія купила непотрібний для ТЕЦ трансформатор, ще й переплатила посереднику 15 мільйонів
- У Чернігові замовили реконструкцію насосної станції вартістю у більше 400 мільйонів гривень у фірми, що належить... адвокату