Свириденко закликала світ негайно ввести повне ембарго на імпорт та експорт з росією

23 ТРАВНЯ 2022, 19:17

1429

Свириденко закликала світ негайно ввести повне ембарго на імпорт та експорт з росією

Юлія Свириденко у Давосі

Європа та Азія мають негайно ввести повне ембарго на російські нафту та газ, припинити бізнес з агресором та відключити рф від системи SWIFT.

З такою заявою виступила перша віцепрем'єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко під час панельної дискусії «Економічна зброя: використання та ефективність санкцій» на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Вона нагадала присутнім, що санкції, які були запроваджені ЄС і США у 2014 та у 2021 роках щодо рф, не завадили їй вторгнутися в Україну 24 лютого.

«Чому це сталося? Санкції не торкнулися найважливіших товарів – нафти і газу, тож фактично не зашкодили економічному потенціалу агресора. Обмеження щодо росії були введені недостатньо швидко і не всіма країнами», – говорить міністерка.

Вона зазначила, що реальним показником дієвості санкцій є фактичне закінчення війни росією під економічним тиском. Для цього має бути прийнятий наступний потужний пакет санкцій, що заблокує фінансування вбивств, які зараз відбуваються в Україні.

«Має бути запроваджене повне ембарго на нафту та газ. Росія повинна бути повністю відключена від SWIFT. Кожного дня Україна втрачає своїх людей, з лиця землі стираються цілі міста, зруйнована інфраструктура, знищені будинки, промисловість. Україна за прогнозами втратить понад 30% ВВП. Наші морські порти заблоковані. Нам потрібна допомога світу, щоб їх розблокувати», – говорить Свириденко.

Міністерка підкреслила, що політика умиротворення та поступок вже не виправдала себе, а тому необхідно якнайшвидше переходити до жорстких мір.

«Ця країна – не єдине джерело агресії. У різних частинах світу є й інші автократичні правителі, які чекають свого шансу напасти. Вони дивляться на путіна і бачать, як реагує вільний світ. Якщо вони бачать нас слабкими – вони атакують», – зазначила вона.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що завдяки допомозі міжнародних партнерів Україна зможе відбудувати зруйновану інфраструктуру за два роки.

Схожі новини

Колишнього міліціонера колись мало не розстріляли. Тепер знову в тюрму

08 ЧЕРВНЯ 2025, 12:48

Через ревнощі військовий застрелив військового

08 ЧЕРВНЯ 2025, 11:34

Георгій Кисса — єдиний гагауз у Стольному. З Одещини переїхав 47 років тому

08 ЧЕРВНЯ 2025, 10:49

На Чернігівщині ворог пошкодив будинок родини посадовиці

08 ЧЕРВНЯ 2025, 09:18

Ворог обстрілював прикордоння із FPV-дронів та РСЗВ: ситуація на Чернігівщині на ранок 8 червня

08 ЧЕРВНЯ 2025, 07:49

Польський політик прогнозує що війна з рф триватиме 10 років

07 ЧЕРВНЯ 2025, 20:30

Полковник Буряченко написав «Абетку малого чернігівця» з котом Шевроном

07 ЧЕРВНЯ 2025, 18:55

ТОП-переглядів