«Сунула червона куля». Три «Шахеди» впали на вулиці Леоніда Кучми

23 ВЕРЕСНЯ 2023, 14:43

3729

«Сунула червона куля». Три «Шахеди» впали на вулиці Леоніда Кучми

Зруйнований будинок на вулиці Леоніда Кучми

Російські війська близько опівночі 10 вересня вдарили трьома «Шахедами» по селу Чайкине Новгород-Сіверського району. Два влучили у двоповерховий будинок на вулиці Леоніда Кучми. Третій «Шахед» збили, упав на городі поруч.

У Чайкиному  народився 85-річний Леонід Кучма, другий президент України. Сюди він привозив путіна у 2004 році. Приводив до церкви, на ферму. Але путлер добра не пам’ятає.

— Тієї ночі я була вдома сама, — згадує 44-річна Тетяна СКУБАЧ, мешканка будинку, вихователька в дитсадку. —  Спати лягаю пізно. Чую чергову тривогу, гул «мопедів». Дивлюсь у вікно, звук трохи приглушився і червона куля суне в бік мого будинку. Зрозуміла, що ось-ось вибухне десь зовсім близько. Схопила телефон і побігла на вулицю. Вибух від першого безпілотника мене застав у під’їзді. Згадала про сусідку з маленькою дитиною. Стала стукати їй у двері, щоб розбудити. Підганяла їх, щоб виходили в під’їзд. Аж раптом, через хвилину-дві, з іншого боку будинку ще один вибух. Дах загорівся, навкруги все в пилюці. Дим, гар, немає чим дихати. Очі позасипало, у роті пилюка, дороги не видно. Люди побігли до погребів, що на вулиці біля будинку. Десь у цей час військові збили третій «Шахед». Упав метрів за 100, у городах. Виходить, усі три летіли в наш дім!  Це дуже страшно.

— Чи є де вам жити?

— На початку літа вже був обстріл нашого села. Менший син тоді якраз виходив з автобуса. Перелякався. Вирішили перебиратися до Новгорода-Сіверського.

Ця квартира — єдине житло нашої родини. Розташована на першому поверсі. Вибуховою хвилею пошкодило вікна і двері.

Міська рада пропонує вільне житло в селах громади: Орлівці, Блистові. Поки думаємо. Комісія повинна описати пошкодження і від міськради обіцяють виділити матеріальну допомогу.

Під час вибуху травмувалася 37-річна Оксана ЯЩЕНКО з 15-річною Дариною, донькою. Жили на першому поверсі.

— До лікарні поки не зверталися, спостерігаємо. У мене склом розрізана нога, у доньки, мабуть, сильний забій. Не може ступати на ногу, набрякло коліно, — розповіла жінка. — Спали з донькою в одній кімнаті. Прокинулись від вибухів. Засипало нас цеглою, ледь вилізли на вулицю, голі й босі. На щастя, чоловік із сином у цей час ночували в іншому нашому будинку.

— Чому не звертаєтеся до лікарів?

— Переносимо і перевозимо вціліле майно. Боюся залишати.

Зруйнований будинок був зведений на початку 2000-х років, за президентства Леоніда Кучми.

— Один «Шахед» упав через дах у квартиру 20-річного Владислава Магоні, виникла пожежа. Хлопець ночував у родичів. Другий «Шахед» залетів у вікно квартири 31-річних Олександра та Анжели Булахів. Родина з чотирирічною донькою Вікторією переїхала на зйомне житло до Новгорода-Сіверського всього декілька тижнів тому, — уточнює Василь ШАВША, староста Чайкиного. — Цей будинок на 24 квартири, єдиний багатоквартирний у селі. На момент прильоту проживало дев’ятеро людей у семи родинах.

Ущент зруйновано чотири квартири. Інші теж непридатні для проживання. Повилітали вікна, двері, у будинку тріщини. Другий поверх залитий після гасіння пожежі.

— Як часто до вас прилітає від недосусідів?

— Рідко, але мітко. До кордону з росією — 10 кілометрів, — зажурений Василь Вікторович.

Чайкине - село, де народився Леонід Кучма

* * *

Минулого тижня з території брянської області було 47 обстрілів 21 прикордонного населеного пункту області, зафіксовано 399 вибухів.

Авторка: Ольга САМСОНЕНКО, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про війну в Україні:

Схожі новини

На Чернігівщині поховали загиблого на фронті командира штурмового відділення

26 ЛЮТОГО 2024, 23:01

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

ТОП-переглядів