Відомий чернігівський політик Дмитро Блауш вже рік як підтримує стосунки на відстані. Його дружина та син перебувають за кордоном, Дмитро Блауш – в Чернігові, працює на посаді заступника голови Чернігівської обласної ради та займається благодійністю, збираючи через свій благодійний фонд мільйонні кошти в підтримку ЗСУ. Ми поцікавились у політика як це бути далеко від дружини та сина.
Перед початком російського вторгнення відомий Дмитро Блауш вирішив відправити родину на відпочинок в Карпати. Каже, передбачав, що буде велика війна.
«Всі казали, що буде війна, щоправда ми до кінця не хотіли в це вірити, але я все-одно передбачив заходи безпеки і відправив родину в Карпати, - розповідає політик. – І коли 22 лютого 2022 року війни не трапилась, дружина вирішила повернутись в Чернігів. 23 лютого вони повернулись, а 24-го о п’ятій ранку ми дізнались, що почалась війна. У мене був величезний шок».
За відсутності родини заступник голови Чернігівської обласної ради мав певну свободу дій, яких вимагає посада та державна служба.
«Коли вдома з’явились дружина, мама, тато, а найголовніше – маленька дитина, якій всього два роки, оце був дійсно той єдиний момент, коли я реально злякався, коли я знав, що на мох плечах всі і треба було думати що з цим робити», - пригадує Блауш.
Пояснює, що вивезти з епіцентру військових дій його родину допомогли друзі, а з заміським помешканням допомогла його керівниця – голова Чернігівської облради Олена Дмитренко.
Зараз родина політика за кордоном і Дмитро Блауш має можливості концентруватись на державницькій діяльності та благодійності.
«Мені так легше і спокійніше. Дружина інколи приїздить, а сина з часу війни я бачив всього двічі, - розповідає він. – Але дякувати технологіям, ми щовечора розмовляємо по відео зв’язку. Безумовно, найбільше зло, яке зробили росіяни, окрім того, що вони вбивають наших людей, це – розлучені сім’ї, це діти, які ростуть без своїх батьків».
"Час Чернігівський" писав про долю людей, які евакуювались:
- За життя маленького чернігівця Гордія, який народився за 2 дні до вторгнення, в «Охматдиті» боролися майже рік
- Евакуація в прикордонній Чернігівщині: коли, кого, куди та як вивозять
- Кожен виїзд «дорогою життя» з Чернігова міг бути останнім: історія анисівського перевізника Дмитра
- Операція «Евакуація»: як чернігівці залишали домівки через війну