За даними аналітичного порталу Опендатабот, у нашому регіоні - середній показник храмів, які належать до структури Московського патріархату - 336. З них лише 12 виявили бажання перейти до ПЦУ, що також є середнім - для прикладу, стільки ж перейшли і на Тернопільщині. На Закарпатті, де на 24.02.22 облікувалося 489 церков УПЦ МП - лише 3 зголосилися перейти до ПЦУ.
На початку повномасштабного вторгнення в Україні діяло 8 782 церкви Московського патріархату. З них лише 685 перейшли до Православної Церкви України.
Перевірити релігійну організацію можна на сторінці Реєстру церков.
Пік переходів відбувся у 2023 — тоді до ПЦУ перейшло 386 громад. Проте з грудня минулого року по квітень 2024 їх кількість зросла всього на 96 церков, пише Опендатабот.
Найбільше установ змінили своє релігійне спрямування у Київській області — 164, а також Хмельницькій та Вінницькій — 155 та 75 відповідно.
Натомість досі 8 097 церков в Україні пов’язані з країною-агресором. Найбільше таких релігійних установ на Донеччині — 683 громади. Далі йдуть Дніпропетровська та Вінницька області — по 526 церков на кожну.
Попри таку велику кількість діючих проросійських церков лише 22 з них вказують приналежність до Московського патріархату у своєму найменуванні.
Ще для 42 церков Мін’юст самостійно доповнив назви на кшталт «РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕ ВКАЗАНА ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ» — усі з них у Чернівецькій області. До слова, ще 7 громад самостійно змінили своє найменування з примусового на попереднє. А три церкви після такого перейменування перейшли до ПЦУ.
Джерело: Опендатабот
"Час Чернігівський" писав про таке: