Коропські церковні пристрасті

12 ЛЮТОГО 2024, 10:26

1529

Вознесенська церква та Свято-Феодосіївська церква у Коропі

Вознесенська церква та Свято-Феодосіївська церква у Коропі

У Коропі купа пустих приміщень, але в жодне не пускають новостворені парафії ПЦУ. Одні хочуть Вознесенську церкву, інші — Свято-Феодосіївську. Ситуація доходить до абсурду. 

— На Великдень 2022 року жителі селища вже не схотіли йти освячувати паски до московського патріархату, — пояснює своє бачення Тетяна НАЗАРЧУК, коропська волонтерка. — Ми запросили батюшку з Батурина, Романа Кривка, був військовим капеланом. Проукраїнський. Прийшло чимало людей. Минулого року був великий розлив, батюшка плив до нас на човні. Службу проводив біля руїн Ільїнської церкви. Тисячі півтори зійшлося. Після цієї служби створили парафію. У будинку культури провели відкрите зібрання. Не обійшлося і без московських посіпак. Думали, що голосуємо за перехід. Але це було створення своєї парафії Православної церкви України. Батюшка приїздив до нас на всі великі свята. Вирішили попросити пусте приміщення Вознесенської церкви, навпроти Ільїнської. Нема ні з ким офіційно укладеного договору. Але це приміщення зайняте батюшками московського патріархату. Церква — пам’ятка архітектури. Належить обласній раді. Їздили на прийом до голови облради Олени Дмитренко, пообіцяла це питання винести на обговорення. Але віддавати нашій парафії чомусь не хочуть. Після цього в Коропі з’являється ще одна новостворена парафія ПЦУ. На площі є Феодосіївська церква. Рахується як нежитлова будівля, у ній зараз музей. Власність громади. Наскільки я зрозуміла, хочуть впустити в це приміщення іншу новостворену парафію. На це треба згода наших депутатів. Вони розсмакували, у чому справа. Згуртувалися. Зараз їх настільки змішують з брудом, що свині в сараї живуть чистіше, ніж оце про них говорять. Музей хочуть перенести в інше приміщення. Просто так їх на вулицю викинути не можна. А у війну вкидати гроші, аби переносити музей... І це гроші з бюджету.  

Ільїнська церква у Коропі (руїни)

Руїни Ільїнської церкви

— Московський патріархат де править?

— Є ще одна, Успенська церква. 

Успенська церква в Коропі

Успенська церква

— Якщо влада так себе поводить, можливо, поставили б вагончик поряд і проводили службу. У багатьох громадах так зробили і забули. 

— Війна йде, хлопці гинуть, а ми не можемо забрати пусту будівлю в московських попів? 

Володимир КУНІЦИН, голова Коропської територіальної громади, не може переламати ситуацію. 

— Є дві новостворені парафії  ПЦУ, — каже селищний голова. — Одні хочуть приміщення Вознесенської церкви.  Інші хочуть проводити службу в Свято-Феодосіївській церкві, де зараз краєзнавчий музей. До мене приїздила делегація ПЦУ на чолі з Антонієм, з представником парафії Віктором Шкурком. Антоній привіз лист з проханням передати парафії приміщення Свято-Феодосіївської церкви. Бо це приміщення на нашому балансі. Про Вознесенську мова не йшла. Приміщення в обласному підпорядкуванні. Антоній наголосив, що конфлікту не хочуть, і попросив, повторюся, приміщення, де зараз музей.

Свято-Феодосіївська церква. Короп

Свято-Феодосіївська церква

Вознесенська церква. Короп

Вознесенська церква

— У Коропі якийсь церковний бум.

— Треба знайти порозуміння. Підібрати приміщення під музей, є варіанти. Але депутати навіть не хочуть обговорювати.

Р. S. Пропонуємо, щоб музей і церква були в одному приміщенні. Чому ні? У будні — музей, у святкові дні — церква. Треба ж з чогось починати.

Авторка: Юлія Семенець, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів