Справа щодо скандальних земельних ділянок в Ялівщині між гаражним кооперативом і кладовищем опинилася в Деснянському райсуді. На землі, яку, за інформацією екоактивістів, могли незаконно розпаювати і приватизувати, ще до повномасштабного вторгнення почали коїтися дивні речі.
Змінювалося цільове призначення з городництва під будівництво, з’являлася важка техніка, яка розчищала територію, що могло свідчити про підготовчі роботи під забудову. Минулого року було відкрито кримінальне провадження за фактом незаконних робіт в Ялівщині на об’єкті археологічної спадщини.
"Розпайовали колишні землі КП "Квіти Чернігова". Ці ділянки роздали працівникам, але є особи, які скуповували ділянки і вирішили збудувати котеджне містечко. Минулого року загнали трактори, розчищали територю, пошкодили культурний шар, було відкрито кримінальне провадження, на землю був накладений арешт", - каже Олександр Гашпар, правозахисник, громадський діяч.
Олександр Гашпар
Чернігівська ОВА та прокуратура хочуть повернути ділянки у державну власність щоб захистити унікальну природну памʼятку від забудови. Натомість Чернігівська міська рада на боці власників ділянок, які торік зносили дерева та почали земельні роботи.
Це прямо протирічить тому, що заявляв секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.
Рік тому кільком ділянкам змінили цільове призначення з городництва та будівництво, про що повідомляв Олександр Гашпар. Серед щасливих власників ділянок - родич колишнього міського голови Владислава Атрошенка Тимофій Бичков.
Читати про це тут: Родичу Атрошенка на ділянках у Ялівщині по-тихому змінили призначення у кадастрі - з городництва на будівництво
9 серпня в суді мали почати розгляд справи по суті.
"Слухається справа за позовом заступника керівника чернігівської окружної прокуратури в інстресах державі в особі ОВА до Гавриш Галини, Вікторовського Віктора, Коленченка Олександра про усунення перешкод у користуванні земельними ділянками", - зачитує Ірина Рахманкулова, суддя Деснянського райсуду.
Однак судове засідання через повітряну тривогу затрималося. Представники прокуратури не встигли повернутися, а тому засідання перенесли.
"Він належним чином повідомлений, секретар повідомляла, представник приходив, але через тривогу... Це не є поважною причиною. Представник ОДА прийшов", - каже суддя.
"Те, що скандальна земельна справа вже в суді – перший успіх захисників Ялівщини. Є шанс зберегти для громади ці землі. Є практика Верховного суду. Нещодавно було рішення, згідно з яким суди першої інстанції за позовом прокуратури мають приймати рішення про повернення таких ділянок, хоча б клаптик розташований в межах пам’ятки археології. І такі ділянки не можуть бути у приватній власності. Верховний суд дотримується такої практики і сподіваюсь, що у даному випадку ділянки повернуть у державну власність", - каже Олександр Гашпар.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке:
- 10 років створення лісопарку "Ялівщина": «легені міста» досі під загрозою
- Кому війна, а кому і Ялівщина. Навіть у розпал вторгнення не припиняються спроби забудувати урочище
- Валентина Мултанен: «Прокурори нарешті помітили те, про що ми говорили 16 років - землі в Ялівщині приватизували з порушеннями»