Сновськ – місто на прикордонні Чернігівщини, новини про яке віднедавна дедалі частіше з’являються в інфопросторі області. Більшість із них відверто негативна. Розкрадання коштів, асоціальна поведінка, заборонені розваги, абсолютне невиконання своїх функцій та ігнорування людських проблем. У цьому жителі звинувачують місцеву владу. Люди нарікають, що наявна в медіа інформація – це лише вершинка айсберга свавілля, що тут відбувається вже не перший рік.
«Повний завал відбувається. Якщо все перераховувати, то це дуже буде довго, недовіра повна, розкрадання повні. Ніхто не знає, що вони роблять, як вони роблять. Раніше і збори збирали, звітувало керівництво громади, що зроблено, як зроблено. Тепер усе тихо, глухо, ніхто нічого, все дізнаємося через десяті руки», — Наталія Байбарацька – місцева жителька.
І оцей раніше згаданий «повний завал», за словами місцевих жителів, фактично в кожній сфері «життя» громади.
Нещодавно людям увірвався терпець. Наріжним каменем народного гніву став скандал довкола купівлі автомобіля для військових. Місцеву владу звинувачують у розкраданні людських коштів, які жителі громади збирали на автомобіль для воїнів. По суті, автомобіль придбали, а пізніше, під час однієї з нарад у міськраді, відповідальні за купівлю особи розповіли фінансові деталі. Утім, з’ясувалося, що насправді придбаний автомобіль коштував на тисячу доларів дешевше, аніж той, на який зібрали кошти. Після розголосу і гучного скандалу автомобіль кудись зник, а гроші повернули.
«З машиною – це верхівка айсберга, вони хотіли це провернути на довірі людей. Збори були примусові, не всі могли здати ці гроші. Хтось, звісно, здавав охоче, адже кошти на армію. І от оскільки ці кошти були непідзвітні, то вони вирішили їх замутити», — Сергій Бойко – місцевий житель.
«Ситуація з машиною: винних не покарано, мер їх покриває. У перший день було сказано,що хлопці підуть, він звільняє їх, а потім усе… Ніхто не звільняється. Зараз вони на лікарняному, один лиш Шафрай на робочому місці і все», — Марія Єфименко — керівник сектору з питань праці та надзвичайних ситуацій Сновської міськради.
Голова Сновської громади Олександр Медведьов стверджує, що питання звільнення у нього на контролі.
"Троє фігурантів справи відразу після зборів пішли на лікарняний, під час якого роботодавець не має права звільняти працівників. На сьогодні двоє працівників відділу благоустрою, які закрили лікарняні, звільнені за згодою сторін. Начальник відділу благоустрою – матеріально відповідальна особа, буде звільнений після передачі матеріальних цінностей, про що я вже підписав розпорядження. Начальник юридичного відділу буде звільнений 9 лютого (з метою присутності на сесії), про що також є моє розпорядження", — йдеться у повідомленні Медведьова.
І якщо тема з купівлею авто для ЗСУ – нова скандальна історія для представників місцевого самоврядування, то є в громаді й такі, що продовжуються уже відносно давно. Одна з таких, за словами місцевих мешканців, – незаконна вирубка лісу.
«У нашій громаді зараз бардак. Ліс теж вирізали. Як ви бачите, покараних теж нема. Ліс вивозили, ліс по бухгалтерії не проходив. І це все безкарно», — Марія Єфименко — керівник сектору з питань праці та надзвичайних ситуацій Сновської міськради.
Олександр Медведьов коментує незаконну вирубку лісу:
"Щодо ситуації з випилюванням дерев біля автошляхопроводу. Міська рада ніяких дозволів на це не давала. Цим питанням зараз займаються правоохоронні органи. Саме вони мають дати правову оцінку діям працівників міської ради. І якщо будуть доведені факти зловживання, то винні обов’язково мають бути покарані"
Люди обурені та вимагають від керівництва Сновської міськради піти у відставку. Але не просто піти у відставку, а обов’язково відповісти згідно із законом за своє свавілля та скоєні злочини.
«П’янки, розкрадання грошей, розкрадання навіть того, що волонтери роблять, гуманітарка взагалі незрозуміло куди йде і як вона йде», — Наталія Байбарацька – місцева жителька.
«Я звертаюся до всіх людей Сновщини: давайте підійматися, давайте щось робити, бо не буде громади в нас. Надалі громади не буде», — Марія Єфименко — керівник сектору з питань праці та надзвичайних ситуацій Сновської міськради.
І збори таки відбулися. Сьогодні, 9 лютого, під мерією зібралися розлючені місцеві жителі. Люди вимагали пояснень і відставки влади.
Також стало відомо, що правоохоронці відкрили два кримінальні провадження за фактами ймовірного привласнення чиновниками Сновської міськради зібраних коштів для купівлі автомобіля для ЗСУ, а також незаконної рубки дерев у цій громаді.
Поліцейські відкрили кримінальні провадження:
- за ч. 4 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем під час воєнного стану) із санкцією статті, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
- за ч. 1 ст. 246 ККУ (незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду) із санкцією статті, яка передбачає покарання у вигляді штрафу від 1 000 до 1 500 неоподатковуваних мінімумів доходів (17 000-25 500 гривень, — ред.) громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Утім, громадськість Сновська налаштована йти до кінця і збирає підписи на ім’я Президента з вимогою вплинути на ситуацію та врятувати прикордонну громаду від такої влади.
«Я вважаю, що всі, хто був причетний до купівлі цієї машини, мають бути покарані. Насамперед голова міськради».
Джерело: Челайн
"Час Чернігівський" писав про скандал у Сновську раніше: Афера з авто? У Сновську скандал через волонтерські кошти на пікап для ЗСУ