Скандал із автівкою для військових у Сновську: що кажуть обидві сторони конфлікту

12 ЛЮТОГО 2024, 08:06

4018

Скандал із автівкою для військових у Сновську: що кажуть обидві сторони конфлікту

9 лютого у Сновську люди прийшли із питаннями до міської ради

У Сновську розгорівся скандал за автівку для військових. Працівники структурних підрозділів  Сновської громади збирали гроші на придбання машини. Назбирали, купили. Нестиковки запідозрила Марія ЄФИМЕНКО, завідувачка сектору з питань праці та надзвичайних ситуацій.

Після виступу Марії Єфименко на зборах колективу міськради гроші повернули, машину забрали. Військові вибрали іншу, дешевшу

Що каже Марія Єфименко

— Гроші збирали працівники всіх бюджетних організацій, — розповідає Марія Єфименко. — За автівкою поїхав Євгеній Шафрай, начальник юридичного відділу Сновської міської ради, Павло Тютюнник, начальник відділу благоустрою та господарського забезпечення, він же депутат міської ради, Сергій Воробей, інспектор з благоустрою, Віктор Самончев, головний спеціаліст госпвідділу.

Коли їхали її купувати, сказали, що вона в Черкасах. У четвер, 11 січня, це було. У понеділок, 15 січня, мер Олександр Медведьов на нараді каже: «Хлопці пригнали машину. Розкажіть за неї в двох словах». Шафрай встав: «Машину пригнали з Литви, нерозмитнена. Брали її в Кіровоградській області». Запитую: «Скільки коштує?»  «4500», а потім: «5500». Доларів, не гривень. У мене в голову закралася думка: щось тут не те. Забила цю «Мазду» в інтернеті, в оголошеннях. Немає. Передзвонила знайомому. Кажу: «Можеш знайти на сайті продажів видалені повідомлення?» Знайшов, кинув фото. «Мазда» один в один схожа на нашу, ціна 4500. На ній були румунські номери. Що на нашій, пригнаній, що на тій, яка в оголошенні.

Прийшла наступного дня на роботу. Ця машина стоїть у дворі. Передні номери замотані сіткою. Відідрала. Спереду румунські номери, а ззаду — литовські. Набираю знову знайомому, кажу: «Кидай фото, хочу перевірити номери». А вони зійшлися. Румунські, у техпаспорті була відмітка. Пригнана ця автівка для волонтерів, не для продажу. Пишу в групу колективу, що нас обдурили. Зразу ж того дня «Мазда» виїхала з двору міськради. У середу, 17 січня, мене покликали до мера, Олександра Олександровича, і віддали всі кошти, які брали на купівлю цієї машини.

Колективу сказала, мовчати не можна. І є Бог на світі, що він обмовився з ціною, а мене це зачепило. У міській раді працюю шість років. До цього працювала в казначействі.

— Заяву в поліцію писали?

— Кругом ходжу, по всіх службах.

Марія ЄФИМЕНКО, працівниця Сновської міської ради

Марія ЄФИМЕНКО

Що кажуть у Сновській міській раді

— Де зараз машина?

— Ті, хто за нею їздив, повернули всі до копійки гроші і забрали машину. І техпаспорт, і ключі в них. — пояснив Олександр МЕДВЕДЬОВ, голова Сновської громади. — Створили комісію. Два чоловіки вже звільнилися за власним бажанням. Один співробітник — матеріальна особа, інший — юрист. Будемо розбиратися.

— Чи знали ви, яку автівку купуватимуть ваші співробітники?

— Я поставив завдання купити автівку для військових. Госпвідділ займався. Моніторили, шукали. «Ми знайшли в Кіровоградській області, коштує 5500. Їдемо». Добре. А тоді вже Маша сказала, що одна і та сама машина, але ціна різна. Працівники стверджують, що на сайті коштувала 4500, а коли за нею приїхали, її забрали перекупники і поставили 5500. Це їхня версія.

— Чому ніхто не перевірив цю машину, коли їхали купувати? Повинні бути документи, аби прозвітувати працівникам, які збирали на неї гроші.

— Питань багато. Підтверджуючих документів, за скільки купили, — немає. Чи була вона для волонтерів, чи можна було її продавати — це повинні перевірити  правоохоронні ограни. Знаю, що Марія В’ячеславівна зверталася до поліції. І вважаю, що це правильно. Якщо такий факт підтвердиться, —  це кримінальна справа.

— Гроші повернули, знову шукаєте машину?

— Уже купили. Звернувся до військових, щоб вони допомогли з пошуком. І вже придбали. УАЗ «Патріот». Купували в Обухові. Запрошував Марію В’ячеславівну, військових, інших представників міської ради. За три тисячі доларів. Приводимо її в належний стан, щоб військові прийняли на баланс.

Авто, яке купили за погодженням із військовими

Авто, яке купили за погодженням із військовими

— Зекономлені гроші куди витратите?

— Або на дрони, або на тепловізори.

Олександр Медведьов, голова Сновської міської ради

* * *

— 25 січня по факту було відкрито кримінальне провадження за ч. 4 статті 191 Кримінального кодексу, — додала Наталія СЛАБЕНЯК, речниця Нацполіції в області. — «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Дії, вчинені у великих розмірах або під час воєнного стану, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Джерело: "Вісник Ч", Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото з сімейного архіву

"Час Чернігівський" писав про таке: «Не можу виїхати назад з України»: у Чернігові молодик вимагає випустити його закордон, незважаючи на те, що порушив умови системи «Шлях»

Схожі новини

Як фотоапарат, який вкрали росіяни, допоміг ідентифікувати окупантів

23 ЛЮТОГО 2024, 13:40

У Чернігівській ОВА розповіли як працюють для прозорості тендерів

23 ЛЮТОГО 2024, 12:45

Наталія квасить зеленки в 200-літровій дубовій бочці, що залишилась від батька. Кожен гриб чистить зубною щіткою

23 ЛЮТОГО 2024, 12:34

Чернігівці поширили фейк про військкомат: здебільшого постили чоловіки або ухилянти

23 ЛЮТОГО 2024, 11:36

Плюс троє суддів на Чернігівщині. Де побільшало слуг Феміди?

23 ЛЮТОГО 2024, 11:20

Де і як українцям, які отримали травми через війну, безкоштовно пройти реабілітацію

23 ЛЮТОГО 2024, 10:45

«Північний шлях» буде перевозити людей, розгрібати завали, з «плювачки» латати дороги. Або ні

23 ЛЮТОГО 2024, 10:27

ТОП-переглядів