Сімейні лікарі з громад під Черніговом отримали нові авто

28 ТРАВНЯ 2022, 21:58

5540

Сімейна лікарка з Мохнатина знайомиться з новим медичним авто, на якому тепер може обслуговувати пацієнтів 10 сіл громади. Машину, що раніше була в  амбулаторії, знищено окупантами.

"Ходили робили обшуки, забрали дома техніку, забрали телефони і пошкодили нашу машину. Хочемо її відремонтувати, пока не знаємо підлягає вона чи не підлягає",  - каже Олена Шолох сімейна лікарка (село Мохнатин).

Отримали нову автівку і медики Михайло-Коцюбинської громади. Тепер по зруйнованих ворогом дорогах буде простіше і швидше дістатися до людей, переконані медики. 

"У нашій громаді 48 сіл і вони розкидані. Різне покриття доріг. Були в окупації. Важка техніка проїхала і зруйнувала дороги. Тому таке авто вкрай необхідне",  - каже Наталія Косовець  сімейна лікарка (селище Михайло-Коцюбинське).

Допомогу медикам громад Чернігівського району надав Міжнародний медичний корпус, представники якого у захваті від мужності і професіоналізму наших медиків.

"Насправді те, що ми побачили в Чернігівській області - це щось неймовірне, тому що під час військових дій люди, медики, адміністрація залишалися на своїх місцях і виконували свою роботу. Нас сильно вразили працівники протитуб диспансеру, психоневрологічної лікарні, які залишалися весь час з пацієнтами ми працювали уже у різних країнах 30 років ми не бачили такої рівня відданості своїй роботі",  - коментує Джавед Алі  представник International Medical Corps.

Для медичних потреб автівки отримали Гончарівська, Мохнатинська, Михайло-Коцюбинська та Киїнська амбулаторії, а також Чернігівська райлікарня. Карету «швидкої» — Обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб (це протитуберкульозний диспансер).

Медицина Чернігівщини зазнала колосальних руйнувань і втрат від нападу рашистів. А тому, як ніколи зараз потребує допомоги, кажуть в обласній військовій адміністрації.

"У подальшому ми плануємо з Міжнародним медичним корпусом розпочати відновлення певних закладів охорони здоровя для того, щоб ці руйнування були відновлені", - коментує Жанна Шерстюк, заступниця голови Чернігівської ОВА.

У Міжнародному медичному корпусі кажуть, що це тільки початок великої допомоги. У планах також фінансова підтримка медиків, що втратили житло і роботу, психологічна допомога, забезпечення ліками та обладнанням.

Читати також: У Гончарівську громаду подарували пожежний Mercedes

Схожі новини

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

Фото

Дмитро Блауш та латвійські волонтери опинились в епіцентрі обстрілу «Іскандером»

26 ЛЮТОГО 2024, 13:32

ТОП-переглядів