Шукач мін «Чернігів» разом з колегою «Черкасами» поки побудуть з британською припискою

15 КВІТНЯ 2024, 15:05

1176

Тральщик "Чернігів" заходять у Портсмут

Тральщик "Чернігів" заходять у Портсмут

Два кораблі колишніх Королівських Військово-Морських Сил, які зараз служать у ВМС України, можна буде часто бачити у водах біля південного узбережжя Британії, оскільки вони діють зі свого нового тимчасового базування на військово-морській базі Портсмут.

Мінні мисливці класу «Сендаун», колишні HMS Shoreham і HMS Grimsby, що тепер перейменовані на «Черкаси» та «Чернігів» після того, як їх торік передали Україні, прибули до Портсмута після дводенного плавання з Шотландії.

Шукач мін «Чернігів» разом з «колегою» «Черкасами» поки побудуть з британською припискою

"Черкаси" і "Чернігів" у Портсмуті

Кораблі базуватимуться в Портсмуті, оскільки вони готуються до навчань з Королівським флотом разом із ВМС США у водах Великої Британії, що допоможе Україні зрозуміти, як діяти з військово-морськими силами НАТО, інформує сторінка Британського королівського флоту.

Протягом останніх 18 місяців українські моряки пройшли підготовку з інструкторами Королівського флоту з Fleet Operational Standards and Training, що означає, що вони можуть безпечно керувати своїми новими суднами.

Їхнє прибуття є ключовою віхою в Коаліції морської спроможності, яка допомагає ВМС України тренувати, споряджати та зміцнювати безпеку в Чорноморському регіоні. Велика Британія разом з Норвегією очолює Коаліцію морських можливостей.

Шукач мін «Чернігів» разом з «колегою» «Черкасами» поки побудуть з британською припискою

Тральщик "Черкаси" заходять у Портсмут 

Зрештою планується, що «Черкаси» та «Чернігів» – які обидва прибули до Портсмута літаком Union Jack – діятимуть у Чорному морі після закінчення незаконної спровокованої війни росії в Україні, розміновуючи життєво важливі морські шляхи.

«Ми не повідомляли занадто багатьом людям, що кораблі прибувають, але тепер вони тут, їх зустрінуть з розпростертими обіймами як тут, на військово-морській базі, так і в місті Портсмут», — сказав командир військово-морської бази коммодор Джон Войс. 

Я щойно був на борту, і моряки схвильовані та позитивно налаштовані на те, що вони тут, у Портсмутській військово-морській базі, отримують підтримку від британських компаній і тренуються з Норвезьким і Королівським флотом. Кораблі базуватимуться тут стільки, скільки їм потрібно, і ми будемо тут, щоб підтримувати їх. Навчання людей є важливим, і вони можуть вийти в море та працювати над морськими навичками», наголосив британець.

Шукач мін «Чернігів» разом з «колегою» «Черкасами» поки побудуть з британською припискою

Український моряк на "Черкасах" у Портсмуті 

Комодор Пол Пітчер, командувач надводною флотилією Королівського військово-морського флоту, додав:

«На 800 квадратних кілометрах Чорного моря є величезна кількість російських мін, і економіка України значною мірою базується на експорті зерна через те саме море. Ключем до постконфліктної стабільності України та економічного відновлення є безпечний проїзд транспорту. Ці судна матимуть вирішальне значення для забезпечення безпечних морських шляхів для української економіки».

«Черкаси» та «Чернігів» наразі не можуть повернутися додому в Україну, оскільки не можуть увійти в Чорне море через умови Конвенції Монтре, яка обмежує прохід військових суден через протоку Босфор під час війни.

Однак кораблі стануть критично важливим потенціалом для України в майбутньому захисті її берегової лінії, оскільки Велика Британія прагне підтримувати довгострокові можливості ВМС України, водночас вони прагнуть захистити комерційне судноплавство шляхом виявлення та знешкодження морських мін.

Шукач мін «Чернігів» разом з «колегою» «Черкасами» поки побудуть з британською припискою

Україна потопила або вивела з ладу близько третини російського Чорноморського флоту з початку конфлікту за допомогою серії високоточних ракетних ударів і інноваційного використання морських безпілотних літальних апаратів односторонньої дії. Завдяки підтримці Великої Британії активність України в Чорному морі означала, що, незважаючи на триваючі російські удари по Одеській області, Україна експортувала більше зерна через свої морські порти в перші місяці 2024, ніж будь-коли з початку війни.

Відданість Великої Британії підтримці України була непохитною з моменту незаконного вторгнення в 2022 році. Як один із найбільших військових донорів для України, Велика Британія продемонструвала свою відданість значною військовою допомогою. Наразі британці виділили понад 7 мільярдів фунтів стерлінгів на підтримку Збройних сил України, додали у Royal Navy.

Джерело: Royal Navy

"Час Чернігівський" писав про таке: Мінні тральщики "Чернігів" і "Черкаси" сприятимуть протимінній безпеці у Чорному морі

Схожі новини

Половина населення українську мову розуміє: військовий з Чернігівщині про бої на Курщині

13 ГРУДНЯ 2024, 19:26

Захищав Чернігів: рідні просять за петицію щодо звання Героя України (посмертно)

13 ГРУДНЯ 2024, 18:01

Фото

Переселенцям допомогли із дровами і дали грошей на поросят

13 ГРУДНЯ 2024, 17:15

Cartier – це життєва філософія

13 ГРУДНЯ 2024, 16:26

Олена Шуляк: Україна технічно готова компенсувати зруйноване житло на окупованих територіях

13 ГРУДНЯ 2024, 16:18

У землі 28 тонн риби. Збитки... 338 мільйонів гривень. Риба майже золота

13 ГРУДНЯ 2024, 16:05

Після ракетного удару пораненого чоловіка прооперували. Спочатку в Мені, потім у Чернігові

13 ГРУДНЯ 2024, 15:21

ТОП-переглядів