«Сам заробив. Сам вирішує, куди витрачати»: у Ніжині обдарованим дітям дали стипендію

17 ТРАВНЯ 2026, 19:55

7198

Чепурний Арсен

Єгор Колесник, десятикласник Ніжинського міського ліцею при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, 2025 рік

Єгор Колесник, десятикласник Ніжинського міського ліцею при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, 2025 рік

Три тисячі щомісяця для учнів і чотири — для студентів. Таку стипендію перші пів року у 2026-му виплачують обдарованій молоді в Ніжині від міської ради.

— Син уже вдруге отримує. Перший раз минулого року, теж у першому півріччі. Тоді ще був учнем гімназії №3, — говорить Віта КОЛЕСНИК, мати Єгора Колесника, десятикласника Ніжинського міського ліцею при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя. Жінка працює головним спеціалістом фінансово-господарського відділу Ніжинського міського управління житлово-комунального господарства та будівництва.

Усього в Ніжині 18 стипендіатів. Обирають щопівроку. Сума — від тисячі до чотирьох. Кандидатів відбирає спеціальна комісія. Правила відбору постійно змінюються. З наступного півріччя планують нововведення — стати стипендіатом можна буде тільки один раз.

— Син — переможець кількох всеукраїнських олімпіад, — пояснює Віта, за що Єгор отримав стипендію. — Дипломи: І ступеня з історії України, ІІ — з хімії, ІІІ — з математики. На міжнародні, кажуть, їздять тільки 11-ки. Тому будемо старатися наступного року.

— Як у Ніжині з навчанням? Чи доводилося брати репетиторів?

— Займався на уроках і самостійно. Коли готувався до олімпіад, у вільний час допомагали вчителі. Але за гроші репетиторів не наймали. У нашому ліцеї навчання офлайн. Якщо тривога, то йдуть в укриття і там продов­жуються уроки.

— Куди син витрачає стипендію?

— Це його перші зароблені гроші. Якщо сам заробив, сам і вирішує, куди витрачати. Знаю, що підручник купив. Якусь платну інформацію з інтернету.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Марина ЗАБІЯН. Фото Ніжин.сіті

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Ще більше інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Фото

Росіяни атакували громади на Чернігівщині: поранені жінки, горять підприємства та авто

16 ЛИПНЯ 2026, 22:03

Вiдео

Як військові комунікаційники висвітлюють кризові теми? Пояснює офіцер

16 ЛИПНЯ 2026, 21:28

"13 школа зелені та сині пристають до прохожих": жительку Прилук засудили за вайбер-групу про ТЦК

16 ЛИПНЯ 2026, 19:01

Вiдео

Після ампутації були страшні болі: як чернігівські ветерани відновлюються через адаптивний спорт

16 ЛИПНЯ 2026, 18:49

На Чернігівщині рятують козацький маєток за допомогою... свічок

16 ЛИПНЯ 2026, 17:05

«Вчились в одному класі»: чернігівка виступила на одній сцені разом з легендою електронної музики Девідом Гетта

16 ЛИПНЯ 2026, 16:08

Лісівник з Чернігівщини отримав нагороду від Президента

16 ЛИПНЯ 2026, 14:48

ТОП-переглядів