Рятують життя і душі: кращі медики Чернігівщини отримали поважні відзнаки

03 ЧЕРВНЯ 2025, 19:28

3282

Михуля Юрій

Під час облоги міста Олег Лузан зі своїми колегами відділення у важких умовах проводив операції постраждалим цивільним і військовим

Завідувач торакального відділення обласної лікарні, лікар-хірург Олег Лузан виконав першу на Чернігівщині операцію першому пораненому оборонцю області, якого привезли вранці 24 лютого 2022 року. Під час облоги міста Олег Лузан зі своїми колегами відділення у важких умовах проводив операції постраждалим цивільним і військовим. З 88 втручань половину виконав особисто лікар. За весь час роботи він пролікував близько 5 тисяч хворих. Впровадив десяток новітніх технологій в лікуванні і діагностиці захворювань і травм органів грудної клітини, онкохвороб. Днями Олег Лузан удостоївся регіональної відзнаки «Орден Святого Пантелеймона», в номінації «Найкращий лікар – еталон професії».

Олег Лузан, лікар-хірург

Олег Лузан, лікар-хірург

Олег Лузан, лікар-хірург:

Нещодавно була ситуація, коли пораненому воїну ми виконали ряд втручань: торакоскопію для герметизаціх легенів,  а потім, коли продовжувалася легенева кровотеча, нам довелося виконати внутрішньоартеріальну емболізацію. Була припинено легенева кровотеча і стабілізовано стан. Потім підняли медичну літературу і зрозуміли, що виконали одну з перших емболізацій бронхіальних артерій пораненому бійцю в Україні.

Інший лікар обласної лікарні Олександр Садовський – удостоєний відзнаки як «Новатор року». Відділення ендоваскулярної нейрохірургії та радіології під його керівництвом надає екстрену та планову допомогу. За рік у відділенні виконано більше 170 успішних операцій пацієнтам з гострим мозковим інсультом. Завдяки новітнім ендоваскулярним методикам хворих вдалося врятувати від смертей та інвалідності.    

Олександр Садовський, лікар-нейрохірург

Олександр Садовський, лікар-нейрохірург

Олександр Садовський, лікар-нейрохірург:

Останні роки займаюся нейроінтервенцією при лікуванні хворих з гострим мозковим інстультом, при ішемічних інсультах, коли важливий час, він грає все. Якщо вчасно провести операцію, відновити доступ кисню, людина буде жива і буде мінімальний неврологічний дефіцит. На Чернігівщині у минулому році було 5000 інсультів. Це дуже багато в порівняно з світовими показниками. В Україні і Чернігівській області висока інвалідізація і летальність. Намагаємося змінити ситуацію.

«Орденом Святого Пантелеймона» з 2017 року нагороджують найкращих медиків України. Спочатку на регіональному рівні, а потім на всеукраїнському.  Крім Олександра Садовського та Олега Лузана, відзнаками удостоєні також парамедик Олександр Бондар,  лікарка-акушер чернігівського пологового будинку Наталія Гламазда, а також колектив обласної лікарні.

Василь Князевич, голова поважної ради громадської ініціативи «Орден Святого Пантелеймона»

Василь Князевич, голова поважної ради громадської ініціативи «Орден Святого Пантелеймона»:

Через цей шалений рубікон, який нас чекає і після війни, нам треба пройти. І ви медики відіграєте величезну роль, ви круті, світ дивиться на вас.

 отець Роман, настоятель храму великомучениці Катерини

Отець Роман, настоятель храму великомучениці Катерини:

Ви, рятуючи життя, рятуєте і душу, бо даєте людям можливість бачити майбутнє і жити. Св. Пантелеймон - є прикладом безкорисливої любові, свободи і волі.

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: "Скаржився на задишку": реанімували пацієнта і лікарі, і родичі

Схожі новини

До Дня місцевого самоврядування: Зеленський нагородив трьох жителів області

07 ГРУДНЯ 2025, 21:35

Взуття, що не купиш у магазині: чоботар з Чернігівщини пошиє за сім годин

07 ГРУДНЯ 2025, 18:28

Боєць з Чернігівщини отримав сертифікат на квартиру

07 ГРУДНЯ 2025, 14:36

Молода картопля восени, а морква у березні: як і що вирощують на Чернігівщині через зміну клімату

07 ГРУДНЯ 2025, 12:42

Уклав «Контракт 18-24» і загинув у першому штурмі. У громадах втрати

07 ГРУДНЯ 2025, 11:50

Два невитребуваних паї теж принесуть гроші громаді

07 ГРУДНЯ 2025, 10:58

Новгород-Сіверський після атаки російських дронів: у місті значні руйнування

07 ГРУДНЯ 2025, 09:26

ТОП-переглядів