Росіяни перекидають літаки, людей і техніку на прикордонні з Україною аеродроми білорусі

01 ЖОВТНЯ 2022, 18:45

1406

Росіяни перекидають літаки, людей і техніку на прикордонні з Україною аеродроми білорусі

Російський літак

Інститут вивчення війни та Генштаб ЗСУ окреслили найголовніші ризики, які загрожують Україні з території білорусі. Щоправда, подекуди сторони суперечать одна одній у заявах.

Безпосередня участь білорусі у війні в Україні з боку росії залишається малоймовірною, незважаючи на заяви українських джерел 29 вересня про те, що ця країна готується прийняти новомобілізованих російських військових.

Головне розвідувальне управління України (ГУР) повідомило, що білорусь готується розмістити до 20 тис мобілізованих російських чоловіків у існуючих цивільних приміщеннях, складах і покинутих сільськогосподарських об’єктах країни. Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних Сил України Олексій Громов також заявив, що тривають заходи щодо розширення Лунінецького аеродрому (50 км від білорусько-українського кордону з боку Житомирщини та у майже 300 км від Чернігівщини), ремонту складської та військової інфраструктури.

Білоруський опозиціонер Павло Латушко також висловився про мобілізацію в білорусі та перекидання військ рф. Керівник Народного антикризового управління Павло Латушко написав у Twitter із посиланням на свої джерела, що Лукашенко погодився розмістити 120 тисяч солдат зс рф протягом листопада-лютого, а також зобов'язується додатково мобілізувати в білорусі 100 тисяч військовозобов'язаних.

Незалежна моніторингова організація «Беларускі Гаюн»також повідомила, що рф доставила літаки Су-30 на аеродром Барановичі (180 км до кордону з Волинню). Ці дані можуть свідчити про те, що рф і надалі використовуватиме білоруські військові об’єкти та інфраструктуру для утримання та потенційного навчання новомобілізованих російських сил, але залишається вкрай малоймовірним, що це провідні показники неминучої участі білорусі в Україні від імені росії, пише Інститут вивчення війни.

Щоправда, моніторингова група повідомила, що вона не може ані підтвердити, ані спростувати дані наведені Латушком та Генштабом України.

Громов заявив, що немає жодних ознак того, що російські війська формують ударну групу для націлювання на північ України, що свідчить про те, що російські війська навряд чи використовуватимуть білорусь як стартовий майданчик для наземних атак на Україну, незважаючи на повідомлення про скупчення військ і техніки в білорусі.

«Ці повідомлення, швидше за все, свідчать про те, що президент росії володимир путін продовжує використовувати свої відносини з президентом білорусі Олександром Лукашенком, щоб використовувати білоруську землю для розвитку російського військового потенціалу. Раніше ISW оцінював, що Лукашенко не може дозволити собі внутрішні наслідки втручання білорусі в Україну. ISW також оцінює, що росія не має можливості швидко сформувати наземні ударні сили з нуля або з існуючих підрозділів у білорусі», - висловлює припущення Інститут вивчення війни.

"Час Чернігівський" розповідав, що росіяни викупили усі квитки на потяги та автобуси до Гомеля.

Схожі новини

Ворог атакував чотири громади, полював за цивільним авто: ситуація у прикордонні Чернігівщини на ранок 19 квітня

19 КВІТНЯ 2024, 08:33

Воював у теробороні на захисті Чернігова: у місті прощались із бійцем ЗСУ

19 КВІТНЯ 2024, 06:01

По чім на місцевому ринку Чернігівщини бройлери, качки і курчата

18 КВІТНЯ 2024, 19:23

Група «Прозорість і підзвітність» посилить контроль за закупівлями

18 КВІТНЯ 2024, 18:07

Фото

Чернігівка відкрила кондитерську у Лондоні

18 КВІТНЯ 2024, 17:13

У Ніжині відкриють магазин Епіцентр формату Express

18 КВІТНЯ 2024, 16:13

Носівка у жалобі за загиблою поліціянткою Аліною Миколаєць

18 КВІТНЯ 2024, 15:08

ТОП-переглядів