Російські льотчики, які бомбардували Чернігів, хочуть засекретити свою участь у вторгненні

12 ТРАВНЯ 2022, 20:39

3340

Російські льотчики, які бомбардували Чернігів, хочуть засекретити свою участь у вторгненні

Рештки збитого над Черніговом СУ-34

Головне управління розвідки Міністерства оборони України оприлюднило сенсаційне повідомлення: російські загарбники, учасники військових кампаній на території півночі країни, намагаються приховати факт власної участі у бойових діях. Особливо це актуальне для льотчиків, які здійснювали бойові вильоти з білоруських аеродромів у містах на півдні білорусі поблизу північного українського кордону від Волині до Чернігівщини.

Військові армії країни-агресора починають усвідомлювати воєнну поразку рф. Розуміючи невідворотність покарання за воєнні злочини проти народу України, окупанти вимагають у командування засекретити їх участь у вторгненні.

«Особливого масштабу такі звернення набули у частинах повітряно-космічних сил росії. Сховатися від помсти за масові вбивства мирних мешканців та знищену інфраструктуру України намагаються не лише безпосередні виконавці злочинів, а й уже колишні військові, які брали участь у підготовці до вторгнення в нашу державу», - підкреслюють у ГУР.

Воєнною розвідкою України, зокрема встановлено особи воєнних злочинців – військовослужбовців 277 бомбардувального авіаційного полку 303 змішаної авіаційної дивізії 11 армії ВПС і ППО (військова частина 77983), що дислокується на аеродром “Хурба” Хабаровського краю. Більшість з них залучалася до завдання ракетно-бомбових ударів по території України з аеродромів на території білорусі “Ліда” та “Барановичі” (звідси якраз і здійснювалися бойові вильоти, пуски ракет убік Чернігівщини і Київщині), а також аеродромів у рф “Борісоглєбск” (Воронезька область)  та “Маріновка” (біля кордону з Донеччиною).

Відповідальності за масові вбивства мирних громадян та співучасть у підготовці таких злочинів окупанти намагаються уникнути, вимагаючи у командування надати їм фальшиві документи про перебування на лікуванні чи у відпустках. Дехто з льотчиків вимагає документи, що на момент початку російсько-української війни вже не проходив службу в частині.

Зі списком командного та льотного складу 277 бомбардувального авіаційного полку можна ознайомитися за посиланням. Принагідно розвідники нагадують, що за злочини проти мирного населення України всіх воєнних злочинців буде притягнуто до відповідальності.

Поки росіяни намагаються приховати свою участь у війні, у окупованій ними білорусі, навпаки, хизуються тим, що на місцевих воєнних аеродромах нині є чимало російської зброї. І схоже, що все це там залишиться надовго. 10 травня білоруський диктатор Лукашенко на нараді з питання держоборонзамовлення на 2022 рік заявив, що російські ЗРК С-400 та ракетні комплекси «Іскандер» залишаться в білорусі.

«… Ми ж реалісти розуміємо, що перемогти НАТО нам не вдасться. А ось шкоди завдати, особливо тим територіям, з яких нас атакуватимуть, — у нас ця зброя є. Це зброя, яка покриває всю територію Польщі до Балтики. Я не говорю вже про прибалтійські держави. І практично Україну за Київ. Я, боронь боже, не натякаю ні на що, але щоб розуміли дальність стрілянини тієї зброї, яка у нас є», — сказав Лукашенко.

Лукашенко заявив, що російські ракетні комплекси "Іскандер" планується закупити у Росії. Також уточнив, що вони вже перебувають у країні і не виводитимуться. Білоруське опозиційне видання «Гомельскі Флагшток» припускає, що мова йде про комплекси, що розташовані у прикордонному з Чернігівщиною аеродромі у Зябрівці (Гомельський район), де нещодавно зафіксували і російські ЗРК С-400.

Читати також: Пілот, який скидав бомби на Чернігів: Орієнтувався по карті 70-80 років

Схожі новини

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

Бізнесмен живе з колишньою дружиною депутата: подробиці стрілянини у Прилуках

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:50

Обстрілів за тиждень поменшало: ситуація на прикордонні Чернігівщини

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:13

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

ТОП-переглядів