Російські бомби та снаряди зруйнували підприємства автопрому Чернігова: чи є шанс на відновлення?

Тра 22, 08:22

4021

На ЗАЗі розгрібають завали зруйнованих цехів підприємств. Рашисти обстрілювали цю територію з артилерії та скидали авіабомби. Тепер тут навколо руїни. Вони поховали під собою унікальне промислове обладнання, яке втрачено назавжди. На підприємствах нині підраховують збитки.

Неможливо сьогодні своїми силами виробити трьохмірну координатну машину, неможливо виробити мікроскоп, неможливо виробити обладнання для хімічного аналізу металу. Це те, що потрібно купувати. Те, що можна відновити - це термічні пічі, ремонт електродвигунів, але ступінь закупки і відновлення цим ми і займаємося, - каже Віталій Третяк, директор підприємства автопрому.

На ЗАЗі досі нема світла, газу та води. Мережі зруйновані. Та машинобудівники не опустили руки. Попри колосальні втрати, готові піднімати все з руїн. Але самотужки це зробити неможливо.

Роки не потрібні, але треба кошти, допомога. Якщо це буде ми відновимо підприємство швидко, але все залежати, як буде ситуація. Іде війна, але робимо все, шоб ми це підприємство відновили. Ми людей зберегли, люди хочуть працювати, - коментує Андрій Савченко, директор заводу у Чернігові.

Відновлення роботи підприємств, а значить й економіки, важливо, бо перемога України кується в тому числі і в тилу, кажуть машинобудівники. Вони розраховують на підтримку, в першу чергу фінансову, від держави, міжнародних донорів і колег з інших країн. Голова чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус впевнений, що Україні та Чернігівщині завжди потрібна продукція наших машинобудівників. Тому сприятиме відродженню підприємств.

По наших містах мають їздити тролейбуси, між селами їздити шкільні автобуси , тому маємо відновити підприємство і дати нашому місцевому виробнику можливість забезпечити транспортом в першу чергу Чернігівську область. Це дуже важливо, - каже В'ячеслав Чаус, голова Чернігівської ОВА

Машинобудівники чекають на ремонт мереж і вже розробляють план відновлення виробничих потужностей. Адже від цього залежить доля більше тисячі працівників та їх родин.

Читати також: Є навички виживання: чернігівські підприємці планують залишатися у місті і відновлюють виробництва

Схожі новини

Мера Чернігова не пустили закордон: версії та коментарі

Лип 03, 22:42

Вiдео

Чернігівщина та Іль-де-Франс - що спільного?

Лип 03, 19:43

У Чернігові влада пропонує людям, які втратили житло, кімнати у гуртожитках

Лип 03, 17:41

Глиняний Патрон «пішов з молотка»

Лип 03, 16:19

Скільки на Чернігівщині об’єктів зазнали уражень від російської армії?

Лип 03, 13:44

Вiдео

Роботи вистачить усім: мешканці розбомбленого мікрорайону Чернігова просять допомогти розбирати завали

Лип 03, 11:10

Тікаючи з Чернігівщини, росіяни ховали гранати в сухпайках

Лип 03, 09:18

ТОП-переглядів