В обласному центрі реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» ставлять на ноги дітей, які не можуть самостійно ходити. У закладі успішно працює роботизована система, яка дає великі шанси на подолання важких хвороб.
Тетяна, працівниця центру реабілітації:
Це роботизована система, яка вчить ходити дитина вертикалізується і ми займаємося на біговій доріжці. Дитині включається програма, дитина керує персонажем і вчиться ходити. Результати є. Дитина починає ходити за ручку, з ходуночком. Результати ми бачимо.
Ксенія з сином відвідують центр багато років. Каже, тут створено всі умови для безбар’єрного переміщення дітей та їх батьків.
Ксенія, мама вихованця центру реабілітації:
Ми з дитиною ходимо у центр Відродження з 8 місяців. Зараз йому 11. З кожним роком стає краще. Безбар’єрність на вищому рівні. Ліфти з однієї та іншої сторони, хочете з візочком, хочете без, все що дитині потрібно і батькам. Все є. Є схили між будиночками. Люди живуть в номерах. Доступність прекрасна.
У «Відродженні» є не тільки зручні пандуси та спеціальні ліфти, але й санвузли та кімнати облаштовані , так щоб дітям з особливими потребами було зручно. Дбають у центрі і про комфорт та енергонезалежність.
Василь Пасічник, керівник центру реабілітації «Відродження»:
Для того, щоб говорити про інклюзію та доступність, повинен бути і комфорт. Був виконаний проект теплореновації. Зроблено утеплення. Це дитячий садок, був з покрівлею плоскою, а ми зробили шатрову і на одномоу з корпусів побудували сонячні панеіл, які дають додаткову електроенергію.
Наразі в центрі реабілітації разом з обласної владою шукають джерела фінансування для реалізації важливого проекту.
Жанна Шерстюк, заступниця начальника Чернігівської ОВА:
Заклад має на меті актуальний проект з раннього втручання, який дозволить на ранніх стадіях виявляти проблематику здоров’я. Батьки отримають навчики догляду і зможуть спланувати зростання дитини, не втратити час, щоб усунути певні моменти чи згладити їх.
Реабілітацію та лікування у центрі отримують, як діти, що перебувають у групі ризику, так і ті, хто вже має інвалідність. Одночасно допомогу можуть отримати майже 250 маленьких пацієнтів.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Досліджує всі органи і системи: нове обладнання запрацювало в дитячій лікарні