Господарський суд Чернігівської області підтвердив позицію Міністерства культури та інформаційної політики: УПЦ МП незаконно користується майном Єлецького монастиря, інформує прес-служба відомства.
Суд прийняв рішення за позовом Управління Чернігівської єпархії Української православної церкви до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній», яким відмовлено в задоволенні позовних вимог щодо визнання договору поновленим.
Таким чином суд погодився з позицією МКІП та Національний заповідник "Чернігів стародавній", що договір про строкове спільне безоплатне користування комплексом споруд від 2016 року не вважається поновленим. Відповідно до цього, з 15 вересня 2021 року і по даний час Управління Чернігівської єпархії УПЦ незаконно і без будь-якої правої підстави користується державним майном.
Мова йде про приміщенням пам’ятки архітектури національного значення – Єлецьким монастирем, до складу якого також входять Успенський собор, Північні келії, Східні келії, Південно-західні келії та Мури з брамами.
У самому заповіднику кажуть:
"На слуханнях були присутні керівник установи та юристи. Що стосується рішення, то це лише розгляд суду першої інстанції, тож, ймовірно, може бути апеляція, до якої теж варто бути готовим".
Джерело: Мінкульт
"Час Чернігівський" писав про історію з храмами в Чернігові:
- Комісія Мінкульту зафіксувала занедбаний стан соборів, якими користувалася УПЦ МП у Чернігові
- Три старовинних чернігівських храми вже у квітні можуть змінити основних користувачів