— Ремонт своїми силами в лікарні робимо, — розповідає Ірина ЯКУБОВСЬКА, генеральна директорка Сновської центральної районної лікарні. — Реанімацію переноситимемо на перший поверх. Є дитяче відділення, є неврологічне. Вони об’єднані, в одному приміщенні. Є терапевтичне на 50 ліжок з кардіологічними ліжками. І якби можна було збільшити їх кількість, вони б не гуляли. Є хірургія з травматологічними ліжками. Поліклінічне відділення. Приймальне. На базі приймального недавно зробили травмпункт з наданням невідкладної цілодобової допомоги.
Усього в нас укладено 10 пакетів з Національною службою здоров’я України.
Був пакет «Інтерни», але розірвали його. Інтернів зараз у нас немає, а були завжди. Тому що наш заклад — другої категорії. Намагатимемося здати на першу, яка й була раніше. Для акредитації (здачі на категорію) потрібні спеціалісти. Хірурги. Анестезіологи. У нас є два лікаря інтенсивної терапії — Дар’я Петрунько і один сумісник, але цього мало. Скільки б не було анестезіологів, усіх заберемо.
Ми, слава Богу, увійшли до загальних лікарень. (Згідно недавнього поділу, лікарні є надкластерні (надкруті), кластерні (круті) та загальні. У загальних будуть базові, основні послуги. По серцю, судинах, животах, переломах і т. д. Працюватимуть й решта лікарень, але їх доля важча. — Авт.) А, наприклад, Сосниця, Короп не увійшли. Хоча в коропській лікарні все по-сучасному. Там лапароскопічна стійка вже років десять чи більше, приїздять пацієнти з інших областей.
Ми рік воювали, ми підняли таку бучу і добилися, щоб прикордонні лікарні — наша Сновська, Городнянська, Семенівська — стали загальними. Вони дуже потрібні громадам. У Семенівці, де лікарня ще менша за нашу, бухкає постійно. Було, що неподалік упали снаряди. Дзвоню колезі Людмилі Янченко: «Як ви там, бідні? Приїздіть до нас усім колективом, ми вас розмістимо. Приймемо, коли там буде зовсім важко». «Так не можна людей зрушить з місця», — відповідає.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке: