П’ять років тюрми за 5 тис доларів хабаря отримав колишній очільник РДА

17 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:57

4752

П’ять років тюрми за 5 тис доларів хабаря отримав колишній очільник РДА

П’ять років тюрми за 5 тис доларів хабаря отримав колишній очільник РДА

П’ять років тяганини. І ось є вирок Чернігівського апеляційного суду 40-річному Віктору Кузубу, колишньому виконувачу обов’язків голови Коропської райдержадміністрації. За 5 тис доларів неправомірної вигоди (хабаря) — 5 років реального ув’язнення з конфіскацією усього належного майна. Та позбавлення на три роки права обіймати посади, пов`язані з використанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

Історія почалася у середині лютого 2018 року. Тоді до Кузуба звернувся представник товариства з обмеженою відповідальністю «Ферма КРС Україна», щоб отримати землю, близько 36 гектарів, у тимчасове користування. Своє сприяння Кузуб оцінив у п’ять тисяч доларів. А саме — розпорядження про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) —не витребувані земельні частки (паї)) на території Мезинської сільської ради — для надання в оренду ТОВ «Ферма КРС Україна».

Представник фірми звернувся до правоохоронців. Йому дали помічені гроші. 7 березня, після прийняття рішення про надання дозволу на розробку технічної документації, він віддав Кузубу тисячу доларів. Той забрав. Згодом ці купюри знайшли вдома у Кузуба, у коробці з написом «печиво». 5 квітня приніс Кузубу на роботу ще чотири тисячі доларів. Теж взяв. Згодом їх знайшли у робочій шафі в коробці.

За версією обвинувачення, очільник райдержадміністрації діяв з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення. Звісно, Кузуб себе винним не визнав. Казав: «Провокація, підстава».

Спершу визнали невинуватим

Сосницький районний суд 30 липня 2021 року визнав його невинуватим. Однак прокурори не погодилися і подали апеляційну скаргу. І колегія суддів (трійка) в апеляції вивчила всі доводи держобвинувачення та прийшла до висновку — винен.

Оскільки свідка-хабародавця викликати на засідання не вдалося, розглядали без нього. Він виїхав з родиною, тікаючи від війни, а куди — невідомо. Знала матір, та вона померла. Тому колегія вважала за можливе взяти до уваги показання свідка, дані ним у суді першої інстанції.

Вирок апеляційного суду вступає в силу з дня проголошення, і тепер правоохоронці мають його виконати. Хоча зазвичай колишніх чиновників не чіпають, допоки не пройде розгляд у Верховному суді. Кажуть, Кузуб нині працює у Коропському військкоматі, займається рекрутингом. Він учасник АТО. Служив у 2014-2015 роках командиром відділення у 41-му окремому мотопіхотному батальйоні.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

По чім на місцевому ринку Чернігівщини бройлери, качки і курчата

18 КВІТНЯ 2024, 19:23

Група «Прозорість і підзвітність» посилить контроль за закупівлями

18 КВІТНЯ 2024, 18:07

Фото

Чернігівка відкрила кондитерську у Лондоні

18 КВІТНЯ 2024, 17:13

У Ніжині відкриють магазин Епіцентр формату Express

18 КВІТНЯ 2024, 16:13

Носівка у жалобі за загиблою поліціянткою Аліною Миколаєць

18 КВІТНЯ 2024, 15:08

Загинув на плацдармі біля Кринок: рідні просять за петицію щодо звання Героя

18 КВІТНЯ 2024, 14:09

Троє чеченських військовослужбовців дістали поранення під час обстрілу Брянщини

18 КВІТНЯ 2024, 13:51

ТОП-переглядів