Таких висновків дійшов Держстат, проаналізувавши дані вартості квитків у різних обласних центрах. За даними статистичного відомства, найвища вартість проїзду у Чернігівській області, де квиток подорожчав на 50% з 8 гривень до 12 гривень.
На другому місці Чернівецька область, де квиток подорожчав до 11,8 гривень.
Бронза у Львівщини (11,5 гривень) та Полтавщини області (11,5 гривень).
Вартість проїзду у міському транспорті Києва - 8 гривень для метро, трамвая, тролейбуса та автобуса.
Державна служба статистики оприлюднила дані про середні споживчі ціни на товари та послуги в Україні за січень-грудень 2022. Тарифи на проїзд у міському транспорті зросли на 17,4% - з 7,3 гривень до 8,6 гривень, зауважують у виданні «РБК-Україна».
Чому в Чернігові так дорого їздити міськими тролейбусами та автобусами - «Час Чернігівський» запитав у заступника міського голови Віктора Геращенка, який свого часу також очолював і КП «ЧТУ».
За його словами, вартість квитка у комунальному транспорті Чернігова - далеко не найвища по Україні. Щоправда, де ще дорожче - чиновник не назвав. Чому саме 12 грн і що вплинуло на ціну проїзду? Віктор Геращенко зауважує: з повідомленням Держстату він не знайомий. Методика обрахунку вартості проїзду - давно відома. Окрім того, ціна у 12 грн - її диктує ринок, вона діє з квітня. Заступник міського голови говорить, що найбільше впливає на вартість проїзду ціна палива, надто дизельного.
- По вартості ми не самі дорогі, це все, я не знаю, що там пишуть, питань у нас взагалі немає. У нас є розрахунки і все таке інше. Ми майже рік їх використовуєм, тимчасові маршрути, ви знаєте, у нас було дуже багато проблем з транспортом, на сьогоднішній день ми частково їх вирішили, - зауважив Геращенко.
Нині на маршрути в місті виходять 90 сучасних автобусів і 48 тролейбусів. З останніх - маршрут 8Т.
- Хотілося б, щоб було безкоштовно, але інакше ми не можемо працювати, зовсім не буде нічого і нічого не зможемо зробити. Тому я не бачу тут жодних проблем, - сказав заступник міського голови.
Вивести більше тролейбусів на лінію - не варіант, бо 45% мереж під час облоги Чернігова були пошкоджені, так само постріляли росіяни і тролейбуси. За словами Геращенка, міськрада займається цим питанням, вишукує допомогу.
На питання - чому в Чернігові скасували пільги при проїзді, Віктор Геращенко відповідає - бо діють тимчасові маршрути. Пільги - лише у тролейбусах.
- Автобуси - це тимчасові перевезення, там скористатися пільгами не можуть. Тільки - в тролейбусах.
За рішенням виконкому подібний захід діятиме протягом воєнного стану.
Оскільки мерія Чернігова полюбляє порівнювати себе з іншими містами (коли це їм вигідно), наведемо ціни на квиток у міському транспорті у подібних містах:
- Полтава - 10,95 грн
- Суми - 6.00 грн
- Тернопіль - 8,94 грн
"Час Чернігівський" писав про проблеми транспорту в Чернігові: