У кінці грудня 2023 року в Деснянському райсуді Чернігова почався розгляд по суті справи про вбивство родини Черевань з Києва: 30-річного Миколи, 28-річної Вікторії та їхнього чотирирічного сина Богданчика.
Родину Череванів у травні 2023 року розстріляли і закопали поблизу Садового на Менщині. Сім’я приїхала купувати авто. Гроші, що були при них, забрали, а їхню машину спалили.
У клітці — троє підсудних. Усі родом із Сосниччини. Військовий, старший лейтенант 22-річний Святослав Гончаров з Чорнотичів. За версією слідства, він ватажок банди. 27-річний Олександр Черниченко з Рудні та 20-річна Альона Ярмола із Сосниці.
Альона розпустила волосся, щоб прикривало обличчя, і весь час відводила погляд. Черниченко майже все засідання просидів з опущеною головою, часто закривав обличчя долонями. І лише в Гончарова не було в очах ні суму, ні розкаяння.
— Шкодуєте, що так сталося? — поцікавилася в Гончарова.
У відповідь похитав головою. Так показують «ні». Його адвокат Сергій Бабинець сказав, що Святослав не бажає спілкуватися з журналістами.
Промовчав на моє запитання і Черниченко. У нього призначений державний адвокат. Ярмолу і Гончарова захищають платні.
Під час досудового розслідування всі визнавали свою причетність до вбивства. Однак 23 листопада на підготовчому засіданні Гончаров і Черниченко заявили — відмовляються від свідчень. Гончаров сказав, що немає жодних доказів. Ті показання, що давав раніше, були отримані під примусом і з провокацією з боку правоохоронців. Черниченко теж заявив, що відмовляється від попередніх свідчень, бо був тиск з боку поліції. І назвав свої покази неправдивими.
Захисник Ярмоли Олег Костюк говорив, що, за версією слідства, саме Гончаров вчинив убивство, а Черниченко допомагав приховати сліди злочину. Тому обидва зацікавлені обмовити Альону.
20 грудня прокурор зачитував обвинувальний акт: Гончаров організував банду, до якої залучив Черниченка, Ярмолу і вирішив нападати на водіїв. На перше своє діло поїхали на дорогу до села Хлоп’яники на Сосниччині. Святослав завалив гіллям дорогу, аби машини не могли проїхати без зупинки. У засідці просиділи майже до півночі, та жоден автомобіль не зупинився, усі об’їхали перепону.
Склалося враження, що всі троє обвинувачених не слухали прокурора зовсім. Зате вчитувалися в тести позову, заявленого рідними вбитих. Аркушики їм через отвір у клітці передали адвокати. Які саме суми за спричинену моральну та матеріальну шкоду хочуть потерпілі, у суді не встигли оголосити, як і дочитати до кінця обвинувачення. Один з представників потерпілих був на відеозв’язку і раптом той перервався. Відновити його навіть після невеликої перерви, оголошеної головуючим колегії суддів (трійки), не вдалося.
Усе через технічні проблеми в державного підприємства «Інформаційні судові системи», що обслуговує сервери.
Розгляд продовжиться наступного року.
Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, "Вісник Ч". Фото автора