Програма ЄС допомогла Чернігівському пологовому значно підсилитися

17 СЕРПНЯ 2023, 10:25

757

Програма ЄС допомогла Чернігівському пологовому значно підсилитися

Фото Благодійного фонду

У кінці липня цього року у пологовому будинку Чернігова з’явилося нове обладнання вартістю понад 1,4 мільйона гривень. Це стало можливим завдяки проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проєкт в області реалізовував Благодійний фонд «280 днів».


«Система ультразвукового діагностичного дослідження Versana Balance, 7 фетальних моніторів L8 LED+LCD, які дозволяють здійснювати обстеження в тому числі й багатоплідної вагітності, та 2 мультипараметрових монітори пацієнта Brightfield Healthcare для моніторингу стану плода – це дуже потужне підсилення пологовому, що надає відповідну послугу мешканцям усієї області», - зауважує директор КНП “Пологовий будинок” Чернігівської міської ради Василь Гусак. 

Василь Гусак

Пологовий будинок у Чернігові протягом останнього десятиліття працює як перинатальний центр. Це – надкластерний заклад, центр третинного рівня. Медичний персонал пологового сумлінно виконував свою роботу навіть під час активних бойових дій.

У перший день війни в закладі шляхом операції кесаревого розтину народилась трійня – три передчасно народжені дівчинки з вагою тіла: 1120 г, 1650 г, 1480 г. Стан при народженні немовлят був тяжкий за рахунок дихальних розладів, патологічної неврологічної симптоматики. Місяць вони отримували лікування й обстеження в пологовому будинку. Згодом під обстрілами трійню доправили спецтранспортом до Національної дитячої клініки міста Києва. Дорога зайняла 5,5 год. (у мирний час – 1,5 год.).

Через дві доби після початку війни в Чернігівському пологовому будинку народилася друга недоношена трійня. Дві дівчинки та хлопчик. Вага тіла при народженні немовлят становила 1500 г, 1820 г, 2040 г. Стан малюків був тяжкий – отримували кисень, тепловий режим і лікування. Через місяць після народження їх виписали до Чернігівського реабілітаційного центру «Відродження», а потім – додому, коли визволили від окупантів їхнє рідне місто.

Загалом за час оточення міста на світ з’явилося 137 малюків.

На жаль, приміщення медичного закладу значно постраждало від уламків через ракетні та бомбові удари. Пошкоджено більше сотні вікон, двері, фасад головного корпусу та дах. На відновлення виділено близько 2 мільйонів гривень з державного бюджету.

“Через повномасштабне вторгнення суттєво загострилася демографічна криза в Україні. Показники народжуваності стрімко знижуються, і тому цінність кожної вагітності неймовірно зростає. В таких умовах вагітні українки заслуговують мати доступ до якісного діагностичного обладнання, яке дозволить лікарям вчасно розпізнати ускладнення і оперативно на них відреагувати. Ми щасливі, що завдяки підтримці Програми розвитку ООН змогли підсилити КНП “Пологовий будинок” Чернігівської міської ради” необхідним устаткуванням, яке дозволить надати немовлятам найкращий можливий старт в житті», – зазначає директорка благодійного фонду «280 днів» Алеся Азарова.

Алеся Азарова

Це не перша допомога зазначеного благодійного фонду пологовим Чернігівщини. Трохи раніше потужну підтримку отримав і Ніжинський заклад. На момент повномасштабного вторгнення саме до нього прагнули потрапити породіллі з усього регіону. Адже саме тут було відносно спокійно.

Окрім того, фонд надає адресну допомогу жінкам від 32 тижня вагітності: засоби гігієни, речі першої необхідності для пологового будинку. Нещодавно завершилася сьома хвиля прийому заявок, а це ще пів тисячі пакунків.

Фінансову підтримку БФ «280 днів» шукає у різних інституціях. Це можуть бути як потужні гранти від ЄС, так неурядові і урядові програми країн-членів, або ж звичайний збір серед населення країн Європи, як у випадку з Ніжинським пологовим.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Ведмедів і зубрів поки що не бачили, але є рисі, вовки та олені

23 ЛЮТОГО 2024, 15:46

Вiдео

«Тепло його рук я відчуваю досі», - Ірина Макуха з Прилук отримала нагороду свого загиблого чоловіка

23 ЛЮТОГО 2024, 15:39

Як фотоапарат, який вкрали росіяни, допоміг ідентифікувати окупантів

23 ЛЮТОГО 2024, 13:40

У Чернігівській ОВА розповіли як працюють для прозорості тендерів

23 ЛЮТОГО 2024, 12:45

Наталія квасить зеленки в 200-літровій дубовій бочці, що залишилась від батька. Кожен гриб чистить зубною щіткою

23 ЛЮТОГО 2024, 12:34

Чернігівці поширили фейк про військкомат: здебільшого постили чоловіки або ухилянти

23 ЛЮТОГО 2024, 11:36

Плюс троє суддів на Чернігівщині. Де побільшало слуг Феміди?

23 ЛЮТОГО 2024, 11:20

ТОП-переглядів