Про Організацію українських націоналістів говорили 18 листопада у Чернігівській обласній науковій бібліотеці ім. Русових на презентації книжок Богдана Червака. Перша з презентованих книг – «Окупація або правда про український Київ 1941-1942 рр».
Перша книжка – це правда про український Київ 1941-42 рр., яка розповідає про одну з найбільших похідних груп ОУН під час Другої світової війни, коли у Києві українські націоналісти своє працею спричинилися до національного відродження столиці. Коли український Київ був українським не лише за назвою, але й за духом. Так, це національне відродження тривало недовго, німці розстріляли українських націоналістів у Бабиному Яру. Але про цю сторінку нашої історії знає дуже мало людей, - каже автор, Богдан ЧЕРВАК.
Богдан Червак
Хоча діяльність ОУН часто асоціюється із Галичиною, для Чернігівщини тема теж є актуальною, хоча про це часто забувають.
ОУНівці були навіть із Холмів, а це практично прикордоння. Були у колишньому Ічнянському районі, у Чернігові. Більше було мельниківців, менше бандерівців, але були одні й другі. Тобто є дуже благодатне поле для досліджень. Хотілося б, щоб студенти і викладачі, особливо нашого Інституту історії, взялися за дослідження цієї теми. Бо це історія не тільки Галичини. Та й УПА, треба ж сказати, була створена не галичанами, а на Волині. І на нашій Чернігівщині ОУН була - говорить громадський діяч і письменник Василь ЧЕПУРНИЙ.
Василь Чепурний
Друга книга Богдана Червака – про видатну українську поетесу Олену Телігу. Автор каже: хотів показати її не лише як культурні діячку, але й як активну учасницю націоналістичного руху.
Багато дослідників, які пишуть про Телігу, не згадують, що вона також належала до ОУН. Разом із Олегом Ольжичем (Кандибою) вона прибула до окупованого німцями Києва, тут очолила Спілку українських письменників, була редактором часопису «Литаври» і її постать невід’ємна від українського національно-визвольного руху, - розповідає автор.
Також на заході презентували книжки Тетяни Олійник про діяльність головнокомандувача УПА Романа Шухевича.
***
Час Чернігівський писав про таке: