Про міни через ігри. Дітей та підлітків на Чернігівщині навчають бачити небезпеку

23 ЛИПНЯ 2024, 16:24

1053

Про міни через ігри. Дітей та підлітків на Чернігівщині навчають бачити небезпеку

Про міни через ігри. Дітей та підлітків на Чернігівщині навчають бачити небезпеку

Російська окупація Городнянської громади на Чернігівщині тривала понад місяць — з першого дня повномасштабного вторгнення до 3 квітня 2022 року. 

Одним з наслідків для громади є численні міни та вибухонебезпечні предмети. Аби навчити місцевих дітей та підлітків розпізнавати міни та знати, що робити, якщо їх знайшли, ГО «Лампа» проводить в громаді навчання з мінної безпеки.

«Можливо, вам було б цікавіше вчити марки авто чи нові моделі одягу, аніж види мін. Але зараз такий час, що насамперед маємо знати про такі речі», — каже тренерка на початку одного з занять.

Завдяки тренінгам 30 дітей вже знають, що робити, якщо побачать міни

ГО «Лампа» виникла на Чернігівщині у 2020 році, аби розв’язати гуманітарні проблеми. Організація розвозить набори для гігієни, харчові та господарські пакети для мешканців прикордоння, а ще облаштовує укриття в навчальних закладах. Ще один напрям роботи організації — Програма Clear від Global Communities за фінансування USAID

«Наші тренери вчать дітей розпізнавати вибухонебезпечні предмети, хоча багато з них вже бачили їх на власні очі. Ми живемо на прикордонні, тому небезпека може виникнути щодня», — каже представниця ГО «Лампа» Олеся Беребера.

Координаторка програми Clear та представниця ГО «Лампа» Олеся Беребера розповідає про тренінги з мінної безпеки в Городнянській громаді. Фото: ШоТам

Координаторка програми Clear та представниця ГО «Лампа» Олеся Беребера розповідає про тренінги з мінної безпеки в Городнянській громаді. Фото: ШоТам

Фахівці організації проводять тренінги з мінної безпеки для дітей, підлітків, жінок та літніх людей з прикордонних територій. Відбуваються вони в освітніх центрах, де є укриття, аби учасники могли сховатися в разі небезпеки. 

Організація вже провела тренінги для 30 дітей Сновської та Городнянської громад на Чернігівщині. Також до заходів долучилися 15 місцевих жінок. Для дітей організація проводить багато активностей та ігор, аби в такій формі вони отримали практичні навички. 

«Тренери ділять дітей на групи, роздають їм картки з мінами та їхніми назвами, а потім просять їх згрупувати. А ще проводять вікторини, дають загадки, аби діти закріпили все почуте», — каже Олеся Беребера.

Читайте також: «Міна не заіржавіє від дощу чи снігу, це фейк». Як мешканців громади, що межує з Білоруссю, вчать поводитися з вибухонебезпечними предметами

«Треба бути дуже обережними»

Одним з учасників тренінгів з мінної безпеки від ГО «Лампа» є 14-річний Кирило Коливан. Хлопець навчається в Бутівському ліцеї Городнянської міської ради на Чернігівщині, малює картини та віддає волонтерам, які розігрують їх та збирають кошти на військо.

Один з учасників тренінгів з мінної безпеки Кирило Коливан. Фото: ШоТам

Один з учасників тренінгів з мінної безпеки Кирило Коливан. Фото: ШоТам

Долучитися до тренінгів Кирилові запропонувала його мама, яка є вчителькою в школі, де він навчається. Але хлопець каже, що і сам хотів взяти участь, вже говорив про це з друзями.

«Думаю, що такі тренінги для нас, підлітків, необхідні. Дорослі завжди нас попереджають про небезпеку в лісі чи нежитлових приміщеннях, бо там можуть залишатися міни»

Діти та підлітки Бутівського ліцею в укритті слухають про міни та як їх розпізнавати. Фото: ШоТам

Діти та підлітки Бутівського ліцею в укритті слухають про міни та як їх розпізнавати. Фото: ШоТам

Найбільше Кирило запам’ятав три головних правила — не підходь, не чіпай та зателефонуй 112. Кирило каже, що те, про що він дізнався на тренінгах, знадобиться йому під час прогулянок з друзями, аби почуватися безпечніше.

«Я хотів дізнатися, які є міни, але крім цього, ми грали ігри, працювали разом та гарно провели час», — каже хлопець.

«Хочу, щоб син був у безпеці»

Мама Кирила Наталія Єроніна-Коливан також брала участь у навчанні з мінної безпеки. Як вчителька, жінка супроводжувала своїх учнів з Бутівського ліцею.

Наталія Єроніна-Коливан розповідає про свою участь в тренінгах. Фото: ШоТам

Наталія Єроніна-Коливан розповідає про свою участь в тренінгах. Фото: ШоТам

«Як мама підлітка я дуже рада, що в нас проходять такі тренінги, бо хочу, щоб мій син був у безпеці. Бо батьки не можуть весь час ходити з ними за ручку», — каже Наталія.

Читайте також: В Україні створили сайт із мінної безпеки для батьків, вчителів і дітей

Крім тренінгів, ГО «Лампа» планує облаштувати арттерапевтичний простір в навчальних закладах Городнянської громади та організувати навчання для психологів та соціальних педагогів. 

«Хочемо провести арттерапевтичні сесії для дітей, бо в такий час вони необхідні, аби збалансувати емоційне здоров’я дітей», — підсумовує Олеся Беребера.

Авторка: Марія Лаврів, ШоТам


 

Схожі новини

Навела російські ракети на Чернігів і Ніжин - отримала гроші на крипто-гаманець. Зрадниці "світить" довічне

02 ГРУДНЯ 2024, 15:30

У Чернігові поліція затримала нетверезого водія під час комендантської години

02 ГРУДНЯ 2024, 15:03

Родина втратила сімейний бізнес. Відновити виробництво комфортних та безпечних меблів спонукали клієнти

02 ГРУДНЯ 2024, 14:30

СБУ затримала зрадницю, яка наводила ракети на Чернігів

02 ГРУДНЯ 2024, 13:25

Гниють кістки, гниють м’які тканини: захисник лікується в Нідерландах

02 ГРУДНЯ 2024, 13:23

Спецтема

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

02 ГРУДНЯ 2024, 12:15

Фото

Чернігівка відновила квітковий бізнес, який знищили російські обстріли

02 ГРУДНЯ 2024, 11:51

ТОП-переглядів