Приїхав померти на півночі України за 6000 км від дому: у білорусі знайшли телефон загиблого російського майора із Бурятії

10 ЛИСТОПАДА 2022, 15:44

2725

Приїхав померти на півночі України за 6000 км від дому: у білорусі знайшли телефон загиблого російського майора із Бурятії

Майор Павєл Юр'янов

Чим довше триває російська військова агресія в Україні - тим більше доказів спливає про те, що рф готувалася до загарбницької війни тут і рік тому. Плани були незмінні - спробувати захопити Північ, а з нею і Київ. І росіяни чудово знали: це насправді буде кривава баня, де багато хто з них загине.

Читач білоруського опозиційного видання «Гомельскі Флагшток» мимоволі зробив сенсацію, коли знайшов смартфон, який раніше належав офіцеру-пропагандисту російської армії. Зміст пристрою виявився вельми цікавим. На жаль, видання приховало той факт, хто саме знайшов телефон і у якому місці. Відомо тільки, що це десь у білорусі і це Гомельський регіон.

Редакція вважає, що матеріали з гаджету справжні, і підтверджуються даними соціальних мереж власника пристрою та від його близьких.

Смартфон належав заступнику командира роти з виховної роботи 37-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади, що дислокується у місті Кяхта майору Павлу Юр'янову. З фото паспорта, знайденого в телефоні, зазначено, що він народився у селі Хоронхой (Республіка Бурятія) у 1980.

Попри чимало запевнянь багатьох російських кадрових військових на відео, зокрема, в полоні, мовляв, їх обманом завезли до України - насправді те, що вони готувалися до війни і були ладні за це померти - наочно демонструють переписки у чатах майора Юр‘янова.

Те, що писав цілий російський замполіт з краю за тисячі кілометрів від України, вельми промовисто дає зрозуміти моральний дух росіян перед початком вторгнення в Україну.

Так, Юр’янов пише, що підготовка розпочалася ще торік. Про щільний графік російських військових свідчив і той факт, що майор розповів своїй дружині 23 грудня 2021 року. З воєнної частини Юр'янова не відпустили навіть на новорічні святкування.

Чоловік через всю цю обстановку нервував, приймав заспокійливе.

Матеріально-технічне постачання військовослужбовців, яких готували до війни, було поганим. Наприклад, Юр'янову перед відправкою куртку і дешеву китайську радіостанцію купувала дружина.

Незважаючи на ці та інші тривоги, замполіт продовжував справно накачувати військовослужбовців пропагандою.

«Збройні сили рф на передових рубежах боротьби із міжнародним тероризмом. Екстремізм і тероризм як загроза національній безпеці росії», «Патріотизм — статутний та моральний обов'язок військовослужбовця» — теми лекцій, які він читав дорогою до прикордонних районів білорусі.

Ешелони з російськими військовими прибули до білорусі наприкінці січня. За фотографіями телефону можна припустити, що місцем проміжної дислокації був Речицький район Гомельщини. Про те, що це будуть не просто навчання, майор, натякав своїй дружині 4 лютого. З того дня він не приховував, що може ніколи більше не повернутися додому.

 

Окрім того, у білорусі своя ж частина обманювала: військові не отримали обіцяних грошей. Видання нарахувало у пам'яті телефону 17 відповідних рапортів. Виявилося, що ці військовослужбовці були зараховані до складу перед відправкою. Особисті справи ще не встигли прийняти, тому зробити нарахування їм пообіцяли лише у березні.

«Листування замполіта містить докази надання території білорусі для агресії проти України. У телеграм-чаті «На барикади» 6 лютого було опубліковано шифри переговорної таблиці, що містять назви поселень Гомельської області: полігон Борщівка, полігон Барановичі, н. п. Речиця, н. п. Безуєво (ймовірно, Безуєв, село недалеко від Речиці, де розташовувався польовий військовий табір у січні–лютому 2022 року).

У цьому ж чаті міститься доказ використання Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника для агресії проти України. Місцем вивантаження ОВТ (озброєння та військова техніка) позначено «кинуте село». Її координати відповідають урочищу Дерновичі (відселене у 1986 році через радіацію село Наровлянського району Гомельської області (звідти до Чернігівщини менше 90 км -ред.)», - зауважує «Флагшток».

Угруповання, сформоване на захід від річки Прип'ять, брало участь у військових діях на Півночі України (Житомирщина, Київщина, супутні регіони, ймовірно частково Чернігівщина, здійснювало захоплення Чорнобильської АЕС), а також штурмувало північно-західні передмістя Києва. На все це вказували дані з його смартфона.

Щоб дістатися від військової частини, розташованої в бурятській Кяхті, до білорусько-українського кордону в прикордонному Наровлянському районі, російський майор подолав понад 6000 кілометрів.

23 лютого, за день до нападу майор Юр'янов сфотографував порядок колони військової техніки, в якій було 62 транспортні засоби: переважно КамАЗи, Урали та ЗіЛи (розрахункова довжина колони більше 3 км).

16 березня замполіт сфотографував новий список техніки. Цього разу в ньому було лише 15 транспортних засобів, один із яких було викреслено. Номери транспортних засобів та прізвища військовослужбовців збігаються з частиною прізвищ, які були вказані у колоні за день до нападу.

Соціальні мережі Юр'янова на сьогоднішній день не активні: останній зафіксований візит до мережі Вконтакте відбувся 17 лютого 2022, за тиждень до початку вторгнення. Останні записи, зроблені власником телефону, датовані 17 березня.

У мережі публічних некрологів про загибель Юр'янова ніхто не публікував, у бурятських ЗМІ таких новин теж немає.

Щоправда, неофіційно знайомі російського майора підтвердили інформацію про те, що Юр'янов таки загинув в Україні у березні 2022. Цілком можливо, що десь або на Київщині або у Чернігівщині.

У російського окупанта залишилися дві неповнолітні дочки.

"Час Чернігівський" писав про російського пілота, який загинув в Україні: «Чекали що повернеться і нажарить м’яса»: сестра російського льотчика, що бомбив Чернігів отримала труну з його тілом.

Схожі новини

Водій маршрутки про пасажирів: дурять, не платять за проїзд, смітять, підганяють

09 ГРУДНЯ 2024, 18:35

На Чернігівщині дрова в піч доправляють на спеціальних санях

09 ГРУДНЯ 2024, 17:18

У Чернігові небайдужа жінка допомогла затримати п'яного водія

09 ГРУДНЯ 2024, 16:57

"Це смертельно небезпечні хвороби": щеплюватися від правця і дифтерії треба кожні 10 років

09 ГРУДНЯ 2024, 16:12

Шахраї не пощадили пенсіонера: мешканець Чернігівщини втратив 35 тисяч гривень

09 ГРУДНЯ 2024, 16:06

«Березинські балабони» - смачна культурна спадщина Чернігівщини

09 ГРУДНЯ 2024, 15:08

На п’ять автобусів — один водій. І той пенсіонер

09 ГРУДНЯ 2024, 14:09

ТОП-переглядів