Прикордонники: контроль за кордоном на Чернігівщині повністю відновлений

12 ТРАВНЯ 2022, 12:55

4154

Прикордонники: контроль за кордоном на Чернігівщині повністю відновлений

Фото із відкритих джерел

Усі пункти пропуску на кордонах з білоруссю та росією закриті Держприкордонслужбою за рішенням Уряду. Там не здійснюється жодних заходів з оформлення пропуску громадян. Але якщо громадяни України повертаються додому - то здійснюється оформлення та пропуск таких громадян.

«Державна прикордонна служба в межах Київської, Чернігівської та Сумської областей в рамках відновлення контролю за кордоном вийшла на ділянки відповідальності. Загалом відновлено контроль на ділянці кордону протяжністю майже 1200 км, дві третини з яких – це кордон з росією», - інформує директор департаменту охорони державного кордону АДПСУ Леонід Баран на брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ.

Водночас, за його словами, небезпека залишається високою. Зараз тривають заходи з детальної перевірки місцевості в прикордонні, облаштовуються опорні пункти, спостережні та контрольні пости, інші місця для несення служби.

Небезпеки, які актуальні досі - замінюваність прикордонних ділянок, робота диверсійно-розвідувальних груп та обстріли із суміжних територій.

За словами речника, за останні дні кількість обстрілів прикордоння з боку росіі зростає. Причому мова йде і про обстріли за допомогою авіації ворога. Як відомо, щодня прикордонники фіксують збройні провокації поблизу сіл Городнянського, Новгород-Сіверського та Корюківського районів.

Наразі у прикордонні запроваджуються додаткові режимні обмеження. Вони введені на Сумщині, Чернігівщині та в межах Київської області. Зокрема, до закінчення воєнного стану в контрольованих прикордонних районах заборонено будь-яке пересування цивільних осіб в смузі місцевості, що безпосередньо прилягає до державного кордону, крім меж населених пунктів, розташованих поруч.

Обмеження діють у межах Корюківського, Чернігівського, Новгород-Сіверського контрольованих прикордонних районів.

Що саме входить до переліку обмежень?

Так, заборонено:

  • будь-яке пересування цивільних осіб в смузі місцевості вздовж державного кордону завширшки 1 км, окрім територій населених пунктів, які прилягають до державного кордону.

Також у межах решти території контрольованого прикордонного району (до 20 км від державного кордону) заборонено:

  • пересування осіб та транспортних засобів
  • проведення всіх видів робіт поза населеними пунктами з 21:00 год вечора до 06:00 год ранку
  • рибальство, проведення різного роду відпочинку, плавання всіх видів плавзасобів на річках, озерах, інших водоймах

Крім цього, в межах контрольованих прикордонних районів заборонено:

  • організацію та здійснення полювання
  • носіння військової форми одягу цивільним населення

 

Схожі новини

Ситуація щодо монастиря на Чернігівщині: частина черниць лишились. У морози вмикали кондиціонер або топили грубку

01 БЕРЕЗНЯ 2026, 20:49

Вiдео

Транспортна проблема у Чернігові: що відбувається і яке рішення?

01 БЕРЕЗНЯ 2026, 18:10

Фото

На памʼятні заходи у Корюківці приїхав посол Німеччини

01 БЕРЕЗНЯ 2026, 16:41

Народився в рф, виховувався в сиротинці, загинув за Україну. У громадах втрати

01 БЕРЕЗНЯ 2026, 14:46

Інтерв’ю

Чи стало краще, ніж було? Як громадська організація моніторить відбудову в Чернігові

01 БЕРЕЗНЯ 2026, 12:29

Індексація пенсій з 1 березня: чи треба звертатись із заявою про перерахування

01 БЕРЕЗНЯ 2026, 11:34

Замовлення з фронту: Микола подарував дружині 35 білих тюльпанів

01 БЕРЕЗНЯ 2026, 10:31

ТОП-переглядів